Euroliga. Marzenia o powtórce z rozrywki. Problemy zaczęły się już przed meczem

Sensacyjnego wyniku powtórzyć się nie udało. Koszykarki KGHM BC Polkowice przegrały w Pradze z ZVVZ USK 56:72. Wicemistrzynie wystąpiły poważnie osłabione, ale szans na awans do kolejnej fazy nie straciły.

Krzysztof Kaczmarczyk
Wyjazdowy pojedynek z ZVVZ USK sam w sobie był wielkim wyzwaniem dla wicemistrzyń Polski. Prażanki to liderki grupy, które przegrały dotychczas tylko jedno spotkanie... w Polkowicach.

Od tego czasu są niepokonane i sytuacja w czwartek nie uległa zmianie. Czeski gigant zrobił swoje, wygrał pewnie w pełni wykorzystując problemy kadrowe KGHM BC Polkowice.

Próżno w składzie "Pomarańczowych" było bowiem szukać Brianny Fraser i Brittney Sykes, czyli dwóch najskuteczniejszych koszykarek w talii trenera Karola Kowalewskiego. Duet ten notuje średnio ponad 31 punktów w każdy spotkaniu.

Przy takich brakach polkowiczanki tak pozostawiły po sobie dobre wrażenie. Na przerwę schodziły nawet prowadząc 37:35. Po zmianie stron prażanki szybko jednak przejęły inicjatywę, a doskonałą trzecią kwartą ustawiły sobie pojedynek.

Brak Fraser i Sykes był mocno widoczny. 31 procent skuteczności w rzutach z gry, zaledwie cztery wykorzystane rzuty - przy 20 próbach - za trzy punkty i aż 22 straty.

14 punktów, osiem zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty zanotowała Dragana Stanković. 13 "oczek" i siedem zbiórek dodała Zala Friskovec. Tylko z linii rzutów wolnych punktowała z kolei Stephanie Mavunga (0/5 z gry).

W ostatnim euroligowym meczu w 2023 roku koszykarki KGHM BC Polkowice czeka domowy mecz z Basket Landes. Rozegrany zostanie on w środę 20 grudnia (godz. 19:00).

ZVVZ USK Praga - KGHM BC Polkowice 72:56 (16:21, 19:16, 22:7, 15:12)

Punkty dla KGHM BC: Dragana Stanković 14, Zala Friskovec 13, Weronika Gajda 8, Emilia Kośla 4, Stephanie Mavunga 4, Klaudia Gertchen 4, Zuzanna Kulińska 4, Julia Piestrzyńska 3, Liliana Banaszak 2, Wiktoria Zasada 0.