Falstart Sokoła. Tylko Cheese może ich uratować?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Tomasz Burakowski / Devon Daniels
Materiały prasowe / Tomasz Burakowski / Devon Daniels

To nie było piękne, koszykarskie widowisko. W Stargardzie PGE Spójnia pewnie ograła Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 77:56. Tak grając goście będą mieli bardzo ciężko utrzymać się w elicie.

Szybko gracze PGE Spójni wybili rywalom z Łańcuta nadzieje na sukces. Wystarczy powiedzieć, że w pewnym momencie bezbarwnie grający goście przegrywali różnicą 30 punktów.

17 oczek dla zwycięzców zdobył Devon Daniels, a najlepszym graczem Sokoła bez dwóch zdań okazał się Adam Kemp. Środkowy skompletował 12 punktów, dziewięć zbiórek, dwa bloki i dwa przechwyty.

Muszynianka Domelo Sokół nadal musi radzić sobie bez swojego najlepszego zawodnika - Tyler Cheese na finiszu rozgrywek ma jednak wrócić, żeby pomóc spróbować uratować Orlen Basket Ligę.

Drużyna Sebastiana Machowskiego od początku z łatwością kończyła akcje punktami. Już na przerwę gracze PGE Spójni schodzili mając na swoim koncie 49 oczek. Goście z kolei walili głową w mur. Za dużo rzutów brał na siebie przede wszystkim Ikechukwu Nwamu.

Przy braku Cheese'a ten zazwyczaj oddaje dużo rzutów. Problem w tym, że tym razem pudłował na potęgę. Wykorzystał zaledwie 3 z 16 prób z pola. Miał też cztery straty.

Blamażu Sokoła ostatecznie nie było, bo po przerwie gospodarze poziomem gry dostosowali się do rywali. Wystarczy spojrzeć na wynik trzeciej kwarty - 11:11. PGE Spójnia spokojnie dowiozła wygraną do końca robiąc kolejny krok w kierunku awansu do fazy play-off.

PGE Spójnia Stargard - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 77:56 (25:12, 24:16, 11:11, 17:17)

Spójnia: Devon Daniels 17, Ben Simons 11, Stephen Brown 11, Adam Łapeta 10, Sebastian Kowalczyk 9, Wesley Gordon 7, Alex Stein 5, Adam Brenk 5, Karol Gruszecki 2, Aleksandar Langović 0 (12 zb), Oliwer Korolczuk 0, Damian Krużyński 0.

Sokół: Adam Kemp 12, Ikechukwu Nwamu 11, Terrell Gomez 10, Delano Spencer 9, Michał Kroczak 5, Marcin Nowakowski 4, Filip Struski 3, Milivoje Mijović 2, Patryk Jaźwa 0, Mikołaj Płowy 0.