Są u Sochana i Podziemskiego. Rozmawiają o grze w kadrze Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Od lewej: Brandin Podziemski
Getty Images / Od lewej: Brandin Podziemski
zdjęcie autora artykułu

Delegacja z Polski 7 marca poleciała do Stanów Zjednoczonych. Spotka się tam z Jeremym Sochanem i Brandinem Podziemskim. Temat rozmów jest jasny. Chodzi o grę dla kadry.

Przed polskimi koszykarzami sporo wyzwań. Już latem Biało-Czerwonych czekają kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich. Za rok, bo w czerwcu 2025 roku odbędą się natomiast mistrzostwa Europy, których Polska obok Cypru, Finlandii i Łotwy, jest współgospodarzem.

Bardzo ważnym aspektem dla kadry Polski będzie obecność w drużynie naszego jedynaka na parkietach NBA. Łukasz Koszarek, dyrektor reprezentacji Polski, oraz Rafał Juć, skaut Denver Nuggets, pracujący w przeszłości dla kadry, polecieli do Stanów Zjednoczonych, aby porozmawiać z Jeremym Sochanem o jego planach.

Ale to nie wszystko. Podczas tego pobytu delegacja z naszego kraju spotka się ponadto z mającym polskie korzenie zawodnikiem Golden State Warriors, Brandinem Podziemskim.

ZOBACZ WIDEO: Romantycznie. Zobacz, gdzie Justyna Żyła wybrała się z ukochanym

Koszarek i Juć spędzą sześć dni. W tym czasie obejrzą trzy spotkania: Golden State Warriors - Chicago Bulls oraz dwukrotnie konfrontację San Antonio Spurs z Golden State Warriors.

- Cel wizyty jest prosty: spotkać się zarówno z Jeremym, jak i Brandinem, a także ich rodzinami, aby porozmawiać o współpracy i wizjach na przyszłość. Dobra technologiczne pozwalają co prawda na codzienny kontakt, ale nic nie zastąpi bezpośredniej rozmowy. Chcemy spotkać się obydwoma graczami i szczerze porozmawiać, przedstawić naszą perspektywę, choć w obu przypadkach będą to inne rozmowy. W przypadku Jeremy'ego kontekstem jest występ w czerwcowym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, a w przypadku Brandina wizja jest odleglejsza. Niemniej, utrzymywanie bliskich relacji z obydwoma zawodnikami jest kluczowe dla PZKosz i Kadry - mówi Łukasz Koszarek, cytowany na oficjalnej stronie związku.

Sochan zagrał dotąd jeden mecz w reprezentacji Polski. W lutym 2021 roku wystąpił przeciwko Rumunii w kwalifikacjach do mistrzostw Europy, zdobywając 18 punktów (6/10 z gry), 3 zbiórki, 2 bloki oraz asystę.

Podziemski nie ma jeszcze nawet polskiego paszportu, ale jego pochodzenie predysponuje go jednak do gry w reprezentacji Polski.

W turnieju kwalifikacyjnym Polacy zmierzą się z Bahamami i Finlandią. Jeżeli wyjdą z grupy, zagrają później z Hiszpanią, Angolą lub Libanem. Ten turniej odbędzie się w dniach 2-7 lipca. Gwiazdą Finlandii jest Lauri Markkanen, występujący na co dzień w Utah Jazz. Kadrę Bahamów do sukcesów prowadzą natomiast równie świetnie znani z parkietów NBA DeAndre Ayton czy Buddy Hield.

Zobacz także: Szaleństwo! O tym powrocie w NBA mówią wszyscy Kapitalne otwarcie półfinałów. Dwie dogrywki w derbach!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty