Zamieszanie w Los Angeles Lakers. Kto zostanie nowym trenerem?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / TNT / Na zdjęciu: Anthony Davis
Materiały prasowe / TNT / Na zdjęciu: Anthony Davis
zdjęcie autora artykułu

Los Angeles Lakers szukają teraz nowego trenera. Jednym z kandydatów na stanowisko coacha "Jeziorowców" Dan Hurley. Amerykanin podjął już decyzję w tej sprawie.

W tym artykule dowiesz się o:

Dan Hurley powiedział "nie" Los Angeles Lakers. Hurley odrzucił ofertę Lakersów na zostanie ich kolejnym głównym trenerem i pozostanie na stanowisku na Uniwersytecie Connecticut. Takie informacje przekazał Matt Norlander z CBS Sports.

Według ESPN, Hurley, który wielokrotnie wygrywał mistrzostwa kraju, odrzucił sześcioletnią ofertę o wartości 70 milionów dolarów złożoną przez "Jeziorowców".

Teraz Lakers prawdopodobnie zwrócą uwagę na dwóch trenerów, którzy do tej pory najczęściej pojawiali się w mediach: JJ Redicka i asystenta New Orleans Pelicans Jamesa Borrego.

Przed doniesieniem o Hurleyu, Redick był podobno głównym kandydatem do pracy w Lakers, a zespół postrzegał go jako potencjalnego trenera w stylu Pata Rileya. Obecnie prowadzi podcast z gwiazdą Lakers LeBronem Jamesem zatytułowany "Mind the Game".

Przypomnijmy, że Los Angeles Lakers w kampanii 2023/2024 wygrali wewnątrzsezonowy, premierowy turniej NBA, ale z fazy play-off odpadli już w pierwszej rundzie, przegrywając z Denver Nuggets 1-4. To przyjęto oczywiście, jako spore rozczarowanie. W związku z tym pracę stracił Darvin Ham.

Ham w 2022 roku zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Franka Vogela. Odniósł 90 zwycięstw, ponosząc przy tym 74 porażek w sezonach zasadniczych. W play-offach prowadzona przez niego drużyna wygrała jednak tylko 11 na 23 spotkania.

Zobacz także: Odkryli najważniejszą kartę? To on został nowym trenerem Legii Warszawa To oni powalczą o IO w Paryżu. Znamy kadrę koszykarzy. Są niespodzianki!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor chciał rzucić koszulkę. I zaczęło się szaleństwo [b]

[/b]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty