Odkryli najważniejszą kartę? To on został nowym trenerem Legii Warszawa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Ivica Skelin
WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Ivica Skelin
zdjęcie autora artykułu

Legia Warszawa w tym sezonie Orlen Basket Ligi nie znalazła się w strefie medalowej. Między innymi dlatego w klubie dojdzie do wielkich zmian. Najważniejsza dotyczyła pozycji trenera.

W tym artykule dowiesz się o:

"Dzisiaj w Legii otwieramy sezon transferowy 2024/2025" - napisał w środę rano na platformie X Jarosław Jankowski, przewodniczący Rady Nadzorczej koszykarskiej Legii i współwłaściciel klubu.

Pierwszym, bardzo ważnym ruchem, jest zakontraktowanie nowego szkoleniowca. Został nim doskonale znany w naszym kraju Chorwat, Ivica Skelin.

- Bardzo się cieszę, że po dwóch latach wracam do Polski. Jestem zaszczycony możliwością prowadzenia Legii. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia pracy i mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy nasze cele - zacytowano słowa trenera w oficjalnym komunikacie prasowym.

Skelin w sezonie 2021/2022 był szkoleniowcem Arriva Polskiego Cukru Toruń, gdzie prowadził m.in. Aarona Cela, czyli nowego dyrektora sportowego Legii i członka zarządu. Z Twardymi Piernikami Chorwat wygrał 17 z 30 meczów w rundzie zasadniczej i awansował do fazy play-off, gdzie przegrał 1:3 w serii z Anwilem Włocławek.

- Uważam, że trener Skelin jest kompetentny, doświadczony i zna dobrze polską ligę. Miałem przyjemność pracować z nim w Toruniu w relacji zawodnik-trener. Wierzę, że swoim podejściem i metodami pracy pomoże nam osiągać sukcesy - przyznał Cel.

- Nasz wybór był poprzedzony gruntowną analizą. Braliśmy pod uwagę kilku kandydatów, a za trenerem Skelinem przemawiało najwięcej argumentów - dodał Jankowski, który na platformie X oznajmił, że "Legia rozpoczyna nowy rozdział".

Po pracy w Toruniu przez dwa lata był trenerem belgijskiej drużyny Telenet Giants Antwerpia, z którą w minionych rozgrywkach sięgnął po Puchar Belgii i tytuł wicemistrza kraju.

Skelin podpisał z Legią Warszawa dwuletni kontrakt. Oficjalnie swoją pracę w tym klubie rozpocznie 1 lipca 2024 roku.

Przypomnijmy, że sezon 2023/2024 Legia rozpoczęła z trenerem Wojciechem Kamińskim, którego pod koniec stycznia zamienił Marek Popiołek. Po zmianie stołeczna ekipa sięgnęła w lutym po Puchar Polski. Następnie zakończyła sezon w ćwierćfinale Orlen Basket Ligi przegrywając 1:3 w serii z Kingiem Szczecin.

Co dalej w Legii? Jeżeli chodzi o skład, to wiadomo, że z klubem pożegnał się już dotychczasowy kapitan Dariusz Wyka. Ważne umowy mają Michał Kolenda i Raymond Cowels.

Krzysztof Kaczmarczyk, dziennikarz WP SportoweFakty

Zobacz także: Legia Warszawa bez kapitana. "Rewolucja jest nam potrzebna" Czwarty z rzędu. Śląsk Wrocław kończy sezon z medalem!

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty