Lotos PKO BP Gdynia - Cukierki Odra Brzeg 89:60 (relacja)

Zespół Lotosu PKO BP Gdynia jako jedyny jest niepokonanym po rundzie zasadniczej sezonu 2007/2008 rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy. W meczu 24. kolejki podopieczne Romana Skrzecza pokonały Cukierki Odrę Brzeg 89:60.
Andrzej Cieślicki

Po raz kolejny w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy zawodniczki Lotosu PKO BP pokazały, iż są głównym faworytem do zdobycia tytułu Mistrza Polski. W fazie zasadniczej podopieczne Romana Skrzecza nie przegrały ani jednego spotkania zajmując pierwsze miejsce w tabeli.

Na początku meczu zgodnie z zapowiedziami miała miejsce oficjalna prezentacja Pucharu Polski zdobytego przed dwoma dniami. Ponad to władze gdyńskie podziękowały koszykarką i działaczom za trud wniesiony w zdobycie tego cennego trofeum.

W gdyńskich szeregach zabrakło na parkiecie dwóch gwiazd zespołu, a mianowicie Dominique Canty i Chamique Holdsclaw, które dostały tydzień wolnego za wielki trud wniesiony w ostatnie arcyważne zwycięstwa.

Od samego początku do gry gdyńscy trenerzy wkomponowali nową zawodniczkę Alane Beard, która od pierwszych minut spotkania pokazywała swoje nieprzeciętne umiejętności. Z akcji na akcję się rozkręcała będąc najskuteczniejszą zawodniczką drużyny. Niestety w IV kwarcie po faulu Joei Clyburn doznała lekkiego skręcenia kostki i musiała opuścić parkiet. – Na szczęście kontuzja Alany Beard nie jest, aż tak poważna i jesteśmy dobrej myśli przed kolejnymi spotkaniami – tak podsumował ten fakt Roman Skrzecz.

Zawodniczki przejezdne w ogóle nie potrafiły znaleźć drogi do kosza gdyńskiej drużyny. Najbardziej zawiodła główna gwiazda drużyny Joei Clyburn, która nie potrafiła się w żaden sposób wstrzelić do kosza. Dobrze broniona reszta zawodniczek także miała spore problemy z przedostaniem się pod tablicę Lotosu.

Pod nieobecność głównych zawodniczek dobrze spisywały się zmienniczki, które pewnie prowadziły grę zarówno w obronie jak i ataku. Bardzo dobrze pod koszami spisywały się Patrycja Gulak, a także Marta Jujka. Dobre zawody rozgrywała Natalia Waligórska pewnie prowadząc gdyńską defensywę. Zawodniczką meczu została Ekaterina Snitsina zdobywczyni 18 punktów.

- Wyrównana gra w kwartach drugiej i czwartej nie wystarczyła na pokonanie rywalek, które znacznie przewyższają nas zespół w każdym aspekcie gry – tak spotkanie podsumował trener gości Leszek Marzec.

Przewaga gdynianek nad resztą ekip w FGE napawa optymizmem na przyszłą rywalizację. Przypomnijmy, iż podopieczne Romana Skrzecza to jak do tej pory zdobywczynie Super Pucharu, Pucharu Polski a także niepokonany zespół fazy zasadniczej. Już niebawem poznamy pary, które będą rywalizować w fazie play off.

Lotos PKO BP Gdynia - Cukierki Odra Brzeg 89:60 (20:12, 22:17, 22:10, 25:21)

Lotos PKO BP Gdynia: Alana Beard 23, Jekaterina Snicyna 18, Patrycja Gulak 14, Natalia Waligórska 11, Marta Jujka 10, Ganna Zarytska 7, Slobodanka Maksimovic 4, Magdalena Leciejewska 2.

Cukierki Odra Brzeg: Joei Clyburn 14, Ludmiła Lyubarska 13, Khaili Sanders 12, Shantia Owens 7, Justyna Daniel 6, Daria Cybulak 5, Mirela Pułtorak 2, Magdalena Rzeźnik 1.