Udanie rozpoczęły nowy rok - relacja z meczu AZS AWF Katowice - AZS UMCS Lublin

10. zwycięstwo w sezonie odniosły koszykarki AZS AWF Katowice, które przed własną publicznością pewnie pokonały AZS UMCS Lublin 83:71. Bohaterką gospodyń okazała się powracająca po kontuzji Olga Niezgoda.

Jacek Konsek

AZS AWF całą przewagę wypracował sobie już w pierwszej połowie. Inauguracyjna kwarta padła łupem podopiecznych Adam Kubaszczyka 29:24, które na dobre wyszły na prowadzenie. Kolejna odsłona także należała do miejscowych, trafiających głównie z kontrataków. Pod koniec pierwszej kwarty na parkiecie pojawiła się Olga Niezgoda, dla której był to debiut po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. Podkoszowa z Katowic rozegrała świetne zawody, notując 21 punktów (10/11 z gry!) i 12 zbiórek.

Po pierwszej połowie AZS AWF prowadził już różnicą 10 oczek i w ostatnich dwóch kwartach kontrolował wydarzenia. Katowiczanki oddały aż 36 rzutów za trzy punkty, trafiając 11. Z kolei lublinianki większość swojego dorobku uzbierały na linii rzutów wolnych, gdzie meldowały się aż 39-krotnie. Ostatecznie pewne zwycięstwo odniosły faworyzowane Akademiczki z Katowic, triumfując 83:71. Warto podkreślić, że miejscowe musiały radzić sobie tego dnia bez Iwony Szymik, którą dopadła grypa.

Oprócz wspominanej Niezgody, na wyróżnienie wśród zwyciężczyń zasługuje także Agnieszka Stawowska, autorka 19 punktów, sześciu asyst i sześciu zbiórek. Wśród pokonanych najlepsze wrażenie sprawiała niespełna 17-letnia Magdalena Koperwas, zdobywczyni 19 oczek i siedmiu zbiórek.

Dzięki tej wygranej katowiczanki zachowały pozycję wicelidera. Po 13. spotkaniach legitymują się 23 punktami i w grupie B ustępują tylko niepokonanemu BS PA-CO Pabianice. Lublinianki z dorobkiem 17 oczek okupują 8. lokatę.

- Cieszymy się z udanego rozpoczęcia nowego roku, a także powrotu do drużyny Olgi Niezgody. Mimo problemów z faulami, potrafiłyśmy utrzymać prowadzenie, które wypracowałyśmy sobie w pierwszej połowie - powiedziała Joanna Czajkowska, skrzydłowa AZS AWF.

AZS AWF Katowice - AZS UMCS Lublin 83:71 (29:24, 19:14, 18:18, 17:15)

AZS Katowice: Olga Niezgoda 21 (12 zb), Agnieszka Stawowska 19, Karolina Kozak 11, Joanna Czajkowska 10, Katarzyna Kosczielny 9, Justyna Zielonka 7, Agata Bachryj 4, Natalia Szabatowska 2, Daria Marchewka 0, Karolina Perek 0, Monika Michalik 0.

AZS Lublin: Magdalena Koperwas 19, Katarzyna Trzeciak 17, Barbara Bukowska 12, Daria Cybulak 12, Iwona Godula 7, Izabela Całka 4, Anita Góźdź 0.