Przełamanie ostrowianek - relacja z meczu Ostrovia Ostrów Wlkp. - Domeny.pl Siemaszka

Koszykarki Ostrovii Ostrów Wielkopolski odniosły pierwsze od 22 listopada ubiegłego roku zwycięstwo w I lidze. Wygrana nad ekipą Domeny.pl Siemaszka pozwala myśleć tej drużynie o czołowej szóstce w tabeli grupy B.

Dawid Bilski

Tylko na początku środowego spotkania prowadził zespół z Piekar Śląskich, w czym zasługa Agnieszki Wilk. Ta koszykarka w pierwszej kwarcie była wyróżniającą się postacią na boisku rzucając 11 "oczek".

Gospodynie w 11. minucie, kiedy trafiła Urszula Biela, prowadziły 26:18. Jednak później ta doświadczona zawodniczka popełniła dwie straty, a rywalki w ciągu kilkudziesięciu sekund doprowadziły do stanu 26:25. Mimo tego ostrowianki nie oddały prowadzenia.

Drużyna Domeny.pl swoją szansę zaprzepaściła po przerwie, kiedy przez blisko 7 minut nie potrafiła zdobyć zaledwie punkt, przy 9 "oczkach" miejscowych. Po trafieniu zza linii 6,25 Agaty Krygowskiej drużyna Ostrovii prowadziła już 49:37. Niemoc strzelecką gości przełamała dopiero rzutem spod kosza Joanna Janczyk. Ta zawodniczka po przestoju ostrowianek wspólnie ze swoimi koleżankami odrobiła kilka "oczek" do nich. Wściekły na swoje podopieczne był Piotr Czaska.

W ostatniej części meczu Ostrovia nie pozwoliła sobie odebrać cennego sukcesu. Ważne punkty w tej kwarcie zdobywała dla gospodyń Agnieszka Misiek. Ostatecznie Ostrovia pokonała zespół Domeny.pl Siemaszka 74:57.

- Było widać w tym spotkaniu, że na dziewczynach ciążyła presja. Widziałem podczas rozgrzewki ich zdenerwowanie, wiedziały, jaka jest waga tego meczu - mówi szkoleniowiec ostrowskiego zespołu.
- Były fragmenty, w których zagraliśmy dobrze, w obronie nie daliśmy się mijać i to przynosiło efekty - dodał Piotr Czaska.

Dzięki temu zwycięstwu Ostrovia przerwała pasmo swoich niepowodzeń oraz zachowała szansę na to, aby znaleźć się przed drugim etapem rozgrywek w czołowej szóstce tabeli, co gwarantuje pewne utrzymanie. Czwarta porażka z rzędu drużyny z Piekar Śląskich oddala ją od bezpiecznego bytu w I lidze.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Domeny.pl Siemaszka 74:57 (22:17, 18:19, 13:9, 21:12)

Ostrovia: Magdalena Parysek 23, Milena Krzyżaniak 16 (1x3), Agata Krygowska 10 (1x3), Agnieszka Misiek 10, Urszula Biela 6, Martyna Cebulska 5 (1x3), Katarzyna Skrzypczak 2, Małgorzata Czaska 2, Sandra Nowicka 0.

Domeny.pl: Agnieszka Wilk 19 (1x3), Agnieszka Wnęk 9, Agata Czopor 6, Agata Szołtysek 6, Anna Panek 5, Joanna Janczyk 4, Ewelina Ziętara 4, Angelika Michałowska 2, Anna Woldan-Ziętko 2,Daria Błażejczak 0.