NBA: Magic roznieśli Pistons, Gortat krótko

Stan Van Gundy może mieć powody do zadowolenia. Jego zespół spisał się dobrze i nie dał najmniejszych szans rywalom. Gwiazdą Orlando był Dwight Howard, który zdobył 33 punkty. Drugą wygraną z rzędu nad Knicks odnieśli zawodnicy Chicago Bulls.

Łukasz Brylski

Niezwykle przekonywujące zwycięstwo odnieśli zawodnicy Orlando Magic. Zespół, w którym występuje Marcin Gortat pokonał Detroit Pistons różnicą 25 punktów.

Parkiet został zdominowany przez Dwighta Howarda. Skrzydłowy z Florydy na swoim koncie zapisał 33 oczka, 17 zebranych piłek i 7 bloków. - Lepiej już chyba nie może zagrać - komplementował swojego podopiecznego trener Stan Van Gundy.

Richard Hamilton, najlepszy strzelec Detroit w tym spotkaniu (36pkt) stwierdził, że może wynik tego nie pokazuje, ale jego zespół nie zagrał złych zawodów. - Oni (Orlando - przyp. aut.) byli lepsi - dodał.

Dobrze grający Howard nie wróżył nic dobrego dla minut Gortata. Łodzianin na parkiecie spędził siedem minut. Jego dorobek to 3 punkty (1/1 z gry), asysta, blok i przewinienie.

Dla Magic było to 11 zwycięstwo w 14 meczu.

Patent na Knicks mają koszykarze Byków. Chicago po raz drugi z rzędu, tym razem w Madison Square Garden, wygrali z nowojorską drużyną. W pierwszej połowie wszystko szło po myśli miejscowych, którzy zbudowali nawet 15-punktową przewagę.

Po trzech kwartach przewaga była po stronie miejscowych. Jednakże stopniała do zaledwie dwóch oczek. Gości na prowadzenie, którego nie oddali do samego końca wyprowadził Jannero Pargo. W krótkim odstępie czasu Bulls dołożyli jeszcze sześć punktów z rzędu i odskoczyli na 91-84.

Po trafieniu Davida Lee na 49 sekund przed końcem gospodarze tracili tylko trzy punkty. Mieli swoje szanse na doprowadzenie do remisu, ale Danilo Gallinari pudłował z dystansu. Po jednej z prób piłkę zebrali Knicks, ale stracili ją na rzecz Derricka Rose'a. Miejscowi ratowali się faulem. Brad Miller nie pomylił się na linii i tym samym przypieczętował wygraną Byków.

Udany debiut przed własną publicznością zaliczył Caron Butler (15pkt). Jego akcje w trzeciej, kluczowej dla losów meczu kwarcie pozwoliły Mavericks przejąć inicjatywę i zbudować bezpieczne prowadzenie. Miejscowi zaliczyli wtedy run 16-4 i mogli spokojnie kontrolować wydarzenia na parkiecie.

Rywale w ostatniej odsłonie doszli na pięć oczek, ale skuteczne akcje Dallas wybiły im z głowy myśli o odniesieniu zwycięstwa. W Phoenix świetnie spisywał się Amare Stoudemire, który w ostatnich dniach nie schodził z czołówek serwisów sportowych. Zanotował 30 punktów i miał 14 zbiórek. W szeregach zwycięzców najskuteczniejszym graczem (28 oczek) był Dirk Nowitzki.

Indiana Pacers - San Antonio Spurs 87-90 (28-24, 17-27, 22-18, 20-21)

(Granger 23 (8zb), Hibbert 14 (7zb), Ford 14 - Parker 28, Ginobili 18 (7as), Jefferson 13)

Orlando Magic - Detroit Pistons 116-91 (30-25, 26-30, 27-22, 33-14)

(Howard 33 (17zb, 7blk), Carter 20, Nelson 14 (9as) - Hamilton 36, Prince 13 (8zb), Jerebko 13)

Washington Wizards - Minnesota Timberwolves 108-99 (25-31, 27-23, 34-21, 22-24)

(Blatche 33 (13zb), Miller 17, McGee 14 (11zb), Howard 14)

Toronto Raptors - Memphis Grizzlies 102-109 OT (16-28, 31021, 22-22, 28-26, d. 5-12)

(Bosh 32 (10zb), Bargnani 14 (10zb), Calderon 12 (9as) - Gay 29 (8zb), Randolph 24 (11zb), Mayo 22 (8zb))

New Jersey Nets - Miami Heat 84-87 (22-23, 23-28, 21-19, 18-17)

Lopez 26 (10zb), Harris 18 (6as), Dooling 14 - Beasley 23 (11zb), Richardson 16 (14zb), Cook 11)

New York Knicks - Chicago Bulls 109-115 (27-25, 37-28, 20-29, 25-33)

(Harringron 27, Chandler 26, Lee 23 (12zb) - Rose 27 (6as), Deng 23 (7zb), Miller 21 (10zb))

New Orleans Hornets - Utah Jazz 90-98 (23-17, 20-24, 28-31, 19-26)

(Stojaković 24, Collison 24 (9as), Thornton 14 - Millsap 24 (8zb), Boozer 16 (15zb), Williams 16 (10as)

Milwaukee Bucks - Houston Rockets 99-127 (20-20, 32-27, 14-43, 33-27)

(Mbah a Moute 18 (8zb), Jennings 13, Bogut 12 (7zb), Ridnour 12 (6as) - Ariza 22, Battier 20 (10zb), Landry 19)

Dallas Mavericks - Phoenix Suns 107-97 (28-23, 28-26, 26-19, 25-29)

(Nowitzki 28 (7zb), Kidd 18 (10as, 7zb, 7stl), Terry 17 - Stoudemire 30 (14zb), Richardson 19 (7zb), Lopez 14)

Golden State Warriors - Sacramento Kings 130-98 (30-29, 42-16, 35-31, 23-22)

(Watson 40, (7zb, 6as), Morrow 25, Curry 24 (15as) - Evans 17 (10as), Thomspon 17 (15zb), Greene 15)

Los Angeles Clippers - Atlanta Hawks 92-110 (26-29, 18-27, 31-25, 17-29)

(Kaman 21 (10zb), Butler 18, Gordon 18 - Horford 31, Smith 20 (9zb, 7as), Johnson 18)