23. kolejka LEGA Basket: Porażki Polaków

Do udanych nie zaliczą tego weekendu drużyny z Półwyspu Apenińskiego, w składzie których występują Polacy. Pepsi Caserta Łukasza Koszarka przegrało z Canadian Solar Bolonia, a Air Avellino Szymona Szewczyka i Filipa Dylewicza nie dało rady Montepaschi Siena.

W tym artykule dowiesz się o:

Air Avellino, w którym występują Szymon Szewczyk i Filip Dylewicz grało na wyjeździe z mistrzem Włoch, Montepashi Siena. Ekipa, która przez 21 meczów była niepokonana na krajowym podwórku przed tygodniem doznała pierwszej porażki. Ten fakt chcieli wykorzystać Polacy i spółka, którzy liczyli na mały kryzys w ekipie ze Sieny, jednak takowego, w żaden sposób nie było widać.

Montepaschi przez cały mecz dominowała i z minuty na minutę powiększała swoją przewagę nad drużyną Polaków. Dość powiedzieć, że gospodarze wygrywali każdą z czterech kwart, nic więc dziwnego, że w ostatecznym rozrachunku okazali się lepsi i wygrali 91:74. Dobrze zaprezentował się Szymon Szewczyk, który rzucił mistrzowi 14 punktów (4/8 za 2, 1/2 za 3), miał także dziewięć zbiórek i trzy asysty. Dylewicz zanotował tylko dwa punkty.

Nie powiodło się także Łukaszowi Koszarkowi i jego Pepsi Caserta. Drużyna ta wraz z Sigmną Montegranaro dzierżyły drugą pozycję w tabeli, jednak porażka Pepsi z Canadian Solar Bolonia spowodowała, że ekipa z Montegranaro uciekła już na dwa punkty. Gospodarze źle zaczęli. Przegrali pierwszą kwartę 12:19, jednak już w drugiej części gry zdołali odrobić niemal całość strat i przegrywali tylko 35:36.

Po przerwie gra się wyrównała do momentu nadejścia czwartej kwarty, w której przyjezdni, podobnie jak na początku meczu, znów odskoczyli, a tego zawodnicy Caserty nie byli już w stanie odrobić. Ostatecznie Canadian Solar Bolonia zwyciężył Pepsi Casertę 74:67 i w ligowej tabeli zrównał się punktami z tym zespołem. Polski rozgrywający spędził na parkiecie 17 minut, podczas których zdobył pięć punktów i zaliczył cztery asysty.

Czwartą porażkę w ostatnich sześciu meczach zanotowali koszykarze Armani Jeans Mediolan. Tym razem mierzyli się na wyjeździe z dopiero 14 w tabeli Scavolini Pesaro, jednak jak pokazały ostatnie mecze tego zespołu, miejsce to kompletnie nie odzwierciedlało ich siły. Przekonali się o tym mediolańczycy, którzy w tym pojedynku niemal nie mieli nic do powiedzenia, a końcowy wynik jest nieco mylący.

Scavolinii zwyciężyło 83:77, jednak jeszcze na dwie minuty przed końcem spotkania wygrywało 12 punktami i było wiadomym, że przyjezdni nie zdołają tego odrobić. Bardzo dobre spotkanie rozegrał rozgrywający Scavolini, Marques Green. Amerykanin zapisał na swoim koncie 18 punktów, trafiając przy tym trzy z czterech rzutów z dystansu i miał także cztery zbiórki i pięć asyst.

W pozostałych meczach zwycięstwo odniosła drużyna NGC Cantu, która pokonała Lottomatikę Rzym. Benetton rozgromił Nuova AMG Sebastiani, Carife Ferrara pokonało Cimberio Varese, a Sigma Montegranaro nie miała problemów, aby łatwo ograć Vanoli Cremonę.