Pożegnanie z kibicami - relacja z meczu Stal Ostrów Wlkp. - KKS Siechnice

Zespół Stali Ostrów Wielkopolski udanie pożegnał się ze swoimi fanami. W ostatnim w sezonie 2009/2010 meczu przy Kusocińskiego pokonał outsidera II ligi grupy B, drużynę KKS Siechnice 82:68.

Dawid Bilski

Ekipa prowadzona przez doskonale znanego w grodzie nad Ołobokiem byłego koszykarza, Piotra Nizioła skazywana była na wysoką porażkę. Było jednak inaczej, gdyż gospodarze podeszli do spotkania na luzie. Aczkolwiek kontrolowali przebieg meczu od początku do samego końca.

Pole do popisu w ofensywie miał Marcin Dymała, którego podaniami obsługiwali jego koledzy w ataku.

Najwyższą przewagę ostrowianie uzyskali w trzeciej kwarcie. Na niespełna 5 sekund przed jej końcem czteropunktową akcją (3+1) popisał się Michał Kaczmarek. Wówczas zespół Stali prowadził 61:36.

W ostatniej odsłonie meczu gospodarze pozwolili rywalom na odrobienie większości strat. Na ławce reagował trener Kasper Smektała, który w niespełna 4 minuty wykorzystał trzy przysługujące mu czasy.

W zespole z Siechnic trzy rzuty z dystansu zanotował Damian Oswald. Na 1,5 minuty przed końcem spotkanie ostrowski zespół prowadził już tylko 77:68, ale do swojego dorobku dorzucił jeszcze 5 "oczek".

- Chciałem swój zespół zmobilizować najlepiej jak się da. Zawodnicy podeszli do tego meczu z myślą, że będzie łatwo, lekko i przyjemnie. Mamy teraz ważny mecz w sobotę w Opolu i chłopacy też trochę oszczędzali się na ten pojedynek - powiedział Kasper Smektała.

- Wiedzieliśmy, że rywale jeszcze nie wygrali żadnego meczu w tym sezonie. Byliśmy nastawieni na twardą obronę, udało nam się zatrzymać ich atak w pierwszej części meczu. W drugiej połowie już było zdecydowanie gorzej - dodał Marcin Dymała, koszykarz Stali.

Dla ostrowian sezon zakończy się w najbliższą sobotę wyjazdowym meczem w Opolu. Środowy mecz był okazją do pożegnania się koszykarzy ze swoimi fanami. Ci nie zawiedli i dopingowali "Stalówkę" przez pełne 40 minut. Przed meczem zawodnicy otrzymali pamiątkowe kubki, była także specjalna oprawa przygotowana przez fanów działających w Ostrowskim Stowarzyszeniu Kibiców Koszykówki "Stalówka". Mimo, że aktualnie ostrowska drużyna występuje w II lidze to ich za to kibiców ma na poziomie ekstraklasy.

Stal Ostrów Wlkp. - KKS Siechnice 82:68 (15:10, 23:16, 23:10, 21:32)

Stal: Dymała 27, Chmielarz 15, Kaczmarek 8, Gruszka 7, Kowalski 7, Gilarski 6, Balicki 4, Szczęsny 4, Małecki 4, Ptak 0, Galewski 0, Płóciennik 0.

KKS: Damian Oswald 18, Artur Cielma 16, Piotr Mielczarek 11, Paweł Wójcik 8, Marcin Fąfara 6, Łukasz Bartnicki 5, Piotr Nowicki 4,