WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

TBL: Letnie okienko transferowe 2010!

Do końca czerwca kluby Tauron Basket Ligi były zobowiązane definitywnie rozliczyć się z sezonem 2009/2010. A to oznacza, że wraz z nadejściem lipca oficjalnie otworzyło się letnie okienko transferowe, choć wiele drużyn już dokonało pewnych ruchów w swoich składach. Portal SportoweFakty.pl zaprasza do śledzenia wszystkich zmian w polskich drużynach!
Michał Fałkowski
Michał Fałkowski

48bf8dabbd2fa032281738.gifASSECO PROKOM GDYNIA:

Trenerzy: Tomas Pacesas, David Dedek
Obrońcy: Bobby Brown (Los Angeles Clippers), Courtney Eldridge (Associazione Basket Latina), Daniel Ewing, J.R. Giddens (New York Knicks), Iwo Kitzinger (Trefl Sopot), Tomasz Prostak (Start Lublin), Łukasz Seweryn, Krzysztof Szubarga (Anwil Włocławek), Channing Toney (UAB, NCAA), Michael Wilks (Oklahoma City Thunder)
Skrzydłowi: Sebastian Balcerzak (AZS Koszalin), Ronnie Burrell, Przemysław Frasunkiewicz (AZS Koszalin), Jan-Hendrik Jagla, Mateusz Kostrzewski, Piotr Szczotka, Filip Videnov (Żeleznik Belgrad), Robert Witka (PGE Turów Zgorzelec), Przemysław Zamojski
Środkowi: Adam Hrycaniuk, Paweł Kowalczuk (Trefl Sopot), Adam Łapeta, Paweł Mróz (Spisska Nova Ves), Dawid Przybyszewski (Energa Czarni Słupsk), Ratko Varda
Odchodzą: Denham Brown (Dnipro Dniepropietrowsk), Lorinza Harrington (?), David Logan (Caja Laboral Baskonia), Qyntel Woods (?)

4c6725282271a798481522.gifANWIL WŁOCŁAWEK:

Trenerzy: Igor Griszczuk, Krzysztof Szablowski
Obrońcy: Dardan Berisha (Polonia 2011 Warszawa), Andrzej Pluta, Robert Skibniewski (BK Prostejov), D.J. Thompson (Antalya Buyuksehir Belediyesi)
Skrzydłowi: Nikola Jovanović, Łukasz Majewski (Polpharma Starogard Gdański), Stipe Modrić (Union Olimpija Lublana), Sasa Mucić (Zasavlje Rudar), Bartłomiej Wołoszyn
Środkowi: Eric Hicks (bez klubu w ostatnim sezonie), Paul Miller (Triumph Lubierce)
Juniorzy: Kamil Maciejewski, Michał Pietrzak (obaj TKM Włocławek)
Odchodzą: Dawid Adamczewski (Mon-Pol Płock), Dominic Calegari (?), Kamil Chanas (Polpharma Starogard Gdański), Alex Dunn (Chorale Roanne), Wojciech Glabas (Polonia 2011 Warszawa, wypożyczenie), Dru Joyce (TBB Trewir), Marek Piechowicz (?), Krzysztof Szubarga (Asseco Prokom Gdynia), Mujo Tuljković (?), Brett Winkelman (?)

480f3f995fa01344172702.gifPOLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI:

Trenerzy: Paweł Turkiewicz (PGE Turów Zgorzelec)
Obrońcy: Kamil Chanas (Anwil Włocławek), Michael Gruner (Lafayette, NCAA), Adrian Mroczek (MOSiR Krosno), Karol Szpyrka (Siarka Tarnobrzeg), Deonta Vaughn (Cincinnati, NCAA)
Skrzydłowi: Tomasz Cielebąk (New Yorker Phantoms Brunszwik), Marcin Dutkiewicz (Polonia 2011 Warszawa), Brian Gilmore (MGS Grand-Saconnex Basket), Michael Hicks (New Yorker Phantoms Brunszwik), Karol Michałek, Błażej Rabe
Środkowi: Kirk Archibeque (Astrum Levice), Adam Metelski (AZS Koszalin)
Odchodzą: trener Milija Bogicević (PBG Basket Poznań), Brody Angley (?), Piotr Dąbrowski (PBG Basket Poznań), Damian Kulig (PBG Basket Poznań), Łukasz Majewski (Anwil Włocławek), Uroś Mirković (?), Tomasz Ochońko (PBG Basket Poznań), Patrick Okafor (PBG Basket Poznań), Tony Weeden (?), Łukasz Wiśniewski (PBG Basket Poznań)

4a7be1cc220f4548598944.gifTREFL SOPOT:

Trenerzy: Karlis Muiznieks, Adam Prabucki
Obrońcy: Jermaine Beal (Vanderbilt, NCAA), Giedrius Gustas (BC Kavala), Paweł Kikowski (Olimpija Lublana), Adam Waczyński (PBG Basket Poznań)
Skrzydłowi: Filip Dylewicz (Air Avellino), Lawrence Kinnard, Marcin Stefański
Środkowi: Dragan Ceranić (BC Kavala), Michał Hlebowicki
Juniorzy: Łukasz Jaśkiewicz, Daniel Literski, Rafał Malitka, Daniel Szłapka (wszyscy Trefl II Sopot)
Odchodzą: Cliff Hawkins (?), Gintaras Kadziulis (Buducnost Podgorica), Jakub Kietliński (?), Iwo Kitzinger (Asseco Prokom Gdynia ?), Paweł Kowalczuk (Asseco Prokom Gdynia ?), Saulius Kuzminskas (BK Ventspils), Paweł Malesa (?), Łukasz Ratajczak (Sportino Inowrocław), Igor Trela (?), George Tsintsadze (?), Jakub Załucki (?)

480f3cc895633910359399.gifPGE TURÓW ZGORZELEC:

Trenerzy: Jacek Winnicki (Lotos Gdynia), Maciej Grygowicz (Lotos Gdynia)
Obrońcy: Bartosz Bochno, Oskar Bukowiecki (powrót z wypożyczenia, Sudety Jelenia Góra), David Jackson (Basketball Peżinok), Jacek Jarecki (Stal Stalowa Wola), Ivan Koljević (AS Trikalla), Sebastian Szymański (powrót z wypożyczenia, Sudety Jelenia Góra), Torey Thomas (Matrixx Magix Nijmegen)
Skrzydłowi: Tomasz Bodziński (powrót z wypożyczenia, Sudety Jelenia Góra), Marko Brkić (Radnicki Kragujevac), Michał Gabiński (Stal Stalowa Wola), Michael Kuebler (AZS Koszalin), Konrad Wysocki
Środkowi: Mateusz Jarmakowicz (powrót z wypożyczenia, Intermarche Zastal Zielona Góra), Robert Tomaszek (PBG Basket Poznań), Ivan Żigeranović (CS Gaz Metan Medias)
Odchodzą: trener Andrej Urlep (?), trener Paweł Turkiewicz (Polpharma Starogard Gdański), Michał Chyliński (?), Nejc Glavas (?), Justin Gray (PAOK Saloniki), Chris Johnson (?), Jarryd Loyd (?), Aleksander Rindin (?), Krzysztof Roszyk (Energa Czarni Słupsk), Brandon Wallace (?), Adam Wójcik (WKK Wrocław), Michael Wright (Trabzonspor)

48f3108271155426463796.gifAZS KOSZALIN:

Trenerzy: Charles Barton (bez klubu)
Obrońcy: Grzegorz Arabas, Winsome Frazier (Falco KC-Szombathely), Igor Milicić, Tomasz Śnieg (Polonia 2011 Warszawa)
Skrzydłowi: Mateusz Bartosz (PBG Basket Poznań), Mateusz Bieg (Basket Kwidzyn), Aleks Perka (Polonia Azbud Warszawa), Marcin Sroka (Energa Czarni Słupsk)
Środkowi: Damien Kinloch (bez klubu w ostatnim sezonie)
Odchodzą: trener Mariusz Karol (?), Przemysław Frasunkiewicz (Asseco Prokom Gdynia), Michael Kuebler (PGE Turów Zgorzelec), Mirko Kovać (?), Przemysław Łuszczewski (?), Adam Metelski (Polpharma Starogard Gdański), Mateusz Mruczkowski (?), George Reese (?), Greg Surmacz (PBG Basket Poznań), Tomasz Stępień (?), Dante Swanson (Hoverla Iwano-Frankowsk), Vladimir Tica (PBG Basket Poznań), Piotr Urbański (?), Terrance Woodbury (?)
W kręgu zainteresowań: Sharaud Curry (Providence, NCAA), Marquise Gray (Gelesim Koleji) - na testach

49d33ac13fc20678793984.gifENERGA CZARNI SŁUPSK:

Trenerzy: Dainius Adomatis, Mirosław Lisztwan
Obrońcy: Jerel Blassingame (BC Odessa), Cameron Bennerman (Edilizia Moderna Rimini), Mantas Cesnauskis, Patryk Przyborowski
Skrzydłowi: Zbigniew Białek (PBG Basket Poznań), Paweł Leończyk, Hubert Pabian, Krzysztof Roszyk (Energa Czarni Słupsk), Wojciech Szawarski (PBG Basket Poznań)
Środkowi: Bryan Davis (Texas A&M, NCAA)
Odchodzą: Tyrone Brazelton (?), Chris Daniels (?), Alex Harris (EnBW Ludwigsburg), Hubert Mazur (?), Marcin Sroka (AZS Koszalin), Dawid Przybyszewski (Asseco Prokom Gdynia), Jacek Sulowski (Sportino Inowrocław),Wojciech Żurawski (Sportino Inowrocław)
W kręgu zainteresowań: Kacper Borowski, Konrad Rzeczkowski - na testach

480f414813af6722190255.gifPOLONIA AZBUD WARSZAWA:

Trenerzy: Wojciech Kamiński
Obrońcy: Michał Kuśmierz, Marcin Nowakowski
Skrzydłowi: Alan Czujkowski, Łukasz Wichniarz (Kotwica Kołobrzeg)
Środkowi: brak
Odchodzą: Mariusz Bacik (GKS Tychy), Przemysław Frasunkiewicz (AZS Koszalin), Brandun Hughes (?), Miłosz Ludwin (?), Kamil Łączyński (?), Eddie Miller (PBG Basket Poznań), Aleks Perka (AZS Koszalin), Michał Przybylski (RosaSport Radom)
W kręgu zainteresowań: Bartłomiej Bojko (OSSM PZKosz Warszawa), Tony Easley (Murray State, NCAA), Darnell Hinson (Gallitos de Isabela, Portoryko), Marcin Krajewski (OSSM PZKosz Warszawa), Michał Kwiatkowski (OSSM PZKosz Warszawa), Harding Nana, David Palmer (North Kentucky, NCAA2), Paweł Śpica (OSSM PZKosz Warszawa) - Amerykanie są na testach

48c05ac611e00786965428.gifPBG BASKET POZNAŃ:

Trenerzy: Milija Bogicević (Polpharma Starogard Gdański), Marko Sekulić (Polpharma Starogard Gdański)
Obrońcy: Jeremy Fears (BC Prievidza), Tomasz Ochońko (Polpharma Starogard Gdański), Łukasz Wiśniewski (Polpharma Starogard Gdański)
Skrzydłowi: Piotr Dąbrowski (Polpharma Starogard Gdański), Bartosz Diduszko (Kotwica Kołobrzeg), Damian Kulig (Polpharma Starogard Gdański), Eddie Miller (Polonia Azbud Warszawa), Piotr Stelmach (Kotwica Kołobrzeg), Greg Surmacz (Kotwica Kołobrzeg) Środkowi: Goran Bajić (Bosnia ASA BH Telecom Sarajewo), Patrick Okafor (Polpharma Starogard Gdański), Vladimir Tica (AZS Koszalin)
Odchodzą: trener Dejan Mijatović, asystent Tomasz Jankowski (Zastal Intermarche Zielona Góra), Mateusz Bartosz (AZS Koszalin), Zbigniew Białek (Energa Czarni Słupsk), Andrija Cirić (AEL Limassol), Uroś Douvnjak (?), Nenad Misanović (?), Thomas Mobley (?), Paweł Mowlik (?), Sasa Ocokoljić (?), Hubert Radke (AZS Koszalin ?), Tomasz Semmler (?), Albert Skowroński (?), Wojciech Szawarski (Energa Czarni Słupsk), Robert Tomaszek (PGE Turów Zgorzelec), Adam Waczyński (Trefl Sopot)

480f3f1ce8d2d994590918.gifKOTWICA KOŁOBRZEG:

Trenerzy: Dariusz Szczubiał (Kotwica Kołobrzeg)
Obrońcy: Dawid Bręk, Łukasz Diduszko (Znicz Jarosław), Ricky Franklin (Univeristy of Wisconsin, NCAA), Ted Scott (Ferro-ZNTU Zaporoże), Sławomir Sikora (Asseco Prokom Gdynia II)
Skrzydłowi: Marko Djurić (Uppsala Basket), Bartosz Sarzało (Znicz Jarosław), Michał Wołoszyn (Stal Stalowa Wola), Tomasz Zabłocki (Znicz Jarosław)
Środkowi: Darrell Harris
Juniorzy: Bartosz Matys, Michał Moralewicz (Znicz Jarosław), Szymon Rduch, Wojciech Złoty
Odchodzą: trener Paweł Blechacz (?), Brandon Brown (?), Bartosz Diduszko (PBG Basket Poznań), Brian Freeman (?), Adam Harrington (?), Omni Smith (?), Piotr Stelmach (PBG Basket Poznań), Łukasz Wichniarz (Polonia Azbud Warszawa)

480fa1bc992b4365991749.gifINTERMARCHE ZASTAL ZIELONA GÓRA:

Trenerzy: Tomasz Herkt, Tomasz Jankowski (PBG Basket Poznań)
Obrońcy: Jakub Dłoniak (Spójnia Stargard Szczeciński), Marcin Flieger, Grzegorz Kukiełka, Walter Hodge (Cangrejeros de Santurce, Portoryko), Trenton Marshall (Jacksonville State, NCAA), Jarosław Kalinowski, Maciej Raczyński
Skrzydłowi: Marcin Chodkiewicz, Żarko Comagić (Northern Arizona University, NCAA), Rafał Rajewicz
Środkowi: Chris Burgess (Al Wasl Dubaj), Tomasz Kęsicki (Sportino Inowrocław)
Odchodzą: Artur Busz (?), Adam Chodkiewicz (?), Jakub Dybek (?), Mateusz Jarmakowicz (PGE Turów Zgorzelec, powrót po wypożyczeniu), Wojciech Kus (?), Filip Matczak (SMS Cetniewo), Ryan Reid (?), Adam Stefanowicz (?), Marcel Wilczek (?), Tomasz Wojdyła (?)

4c87cf0a52e21608635835.gifSIARKA TARNOBRZEG:

Trenerzy: Zbigniew Pyszniak
Obrońcy: Michał Baran, Bartosz Krupa, Michał Marciniak
Skrzydłowi: Kevin Goffney (Chattonooga, NCAA), Louis Truscott (San Martin Corrientes, Argentyna), Daniel Wall (ŁKS Łódź)
Środkowi: Kenneth Cooper (UAB, NCAA), Marek Miszczuk (Stal Stalowa Wola)
Odchodzą: Wojciech Barycz (GKS Tychy), Piotr Bąk (?), Adrian Czerwonka (?), Russell Frederick (?), Piotr Miś (SKK Siedlce), Tomasz Pisarczyk (?), Michał Rabka (Polonia Przemyśl, wypożyczenie), Paweł Storożyński (?), Karol Szpyrka (Polpharma Starogard Gdański), Piotr Ucinek (?), Kamil Uriasz (?), Michał Woźniak (?)
W kręgu zainteresowań: Michael Deloach (Norfolk State, NCAA), Ike Okoye (Boise State, NCAA), Stanley Pringle (Passe Partout Leuven Bears) - na testach

Polub Koszykówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (22):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Miki 0
    Pytanko do kibiców Prokomu który z pozyskanych graczy może stać sie prawdziwym liderem zespołu czy chodzi tutaj o Michaela Wilksa a jeżeli nie to kto ma nim być w nadchodzącym sezonie i pytanie 2 czy spora liczba polskich graczy waszym zdaniem nie osłabi ławki drużyny
    dziękuje :)
    Odpowiedz Zgłoś
  • włocławek 0
    hicks w anwilu i skład zamknięty; d
    Odpowiedz Zgłoś
  • sopot 0
    varda zostaje w asseco
    Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (19)
Pokaż więcej komentarzy (22)
Pokaż więcej komentarzy (22)
Pokaż więcej komentarzy (22)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×