Szewczyk i Ignerski najlepsi w swoich drużynach

Pierwszy weekend nowego roku okazał się udany dla polskich koszykarzy występujących poza granicami naszego kraju. Z bardzo dobrej strony pokazali się przede wszystkim Szymon Szewczyk i Michał Ignerski.

Jacek Konsek

Drużyna Michała Ignerskiego przegrała w derbach Stambułu z Galatasaray Cafe Crown 71:73, ale nasz rodak w 30 minut zdobył 20 punktów i miał siedem zbiórek.

Besiktas z bilansem 7-5 zajmuje 6. miejsce.

W Lega Basket świetnie spisał się Szymon Szewczyk. Reprezentant Polski poprowadził swój zespół Air Avellino do wyjazdowej wygranej nad Dinamo Sassari 80:71. Szewczyk w 31 minut zgromadził 18 punktów, dziewięć zbiórek i aż sześć przechwytów.

14 minut w wygranym meczu Pepsi Caserty (86:80 z Lottomatiką Rzym) zaliczył Łukasz Koszarek. Dorobek polskiego rozgrywającego okazał się jednak wyjątkowo skromny - punkt, dwa przechwyty i asysta.

Do niecodziennego wydarzenia doszło z kolei w spotkaniu z udziałem Jakuba Wojciechowskiego. Jego Benettona Treviso poległ na wyjeździe z Vanoli Cremona 72:91, przegrywając trzecią kwartę aż 2:33! Młody Polak w 16 minut miał pięć punktów, trzy zbiórki, dwa przechwyty i asystę.

Air Avellino Szewczyka jest 5., Pepsi Caserta Koszarka 11., a Benetton Treviso Wojciechowskiego 13.

6. lokatę okupuje z kolei Canadian Solar Bolonia, w składzie którego znajduje się Jakub Parzeński. Nasz rodak jednak bardzo rzadko dostaje szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności.