Odrodzenie dąbrowian, faul łodzian - relacja z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - ŁKS Łódź

Spotkanie, tak ważne dla obu ekip, można podzielić na dwa różne. Początkowo na parkiecie bezsprzecznie dominowali łodzianie, którzy bez problemu grali swoją koszykówkę. Jednak po kilku męskich słowach w szatni podopieczni Wojciecha Wieczorka odrodzili się. O wiele lepsza postawa dąbrowian i słabsza łodzian spowodowała, że w powietrzu wisiała dogrywka. Mimo wszystko nie było jej, mecz wygrał MKS za sprawą ŁKS-u, który niepotrzebnie sfaulował mając piłkę na 17 sekund przed końcową syreną.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, ale to właśnie po ich błędzie piłkę przejął Bartłomiej Szczepaniak i po indywidualnej akcji otworzył wynik (0:2). Mimo że gra dąbrowian wyglądała lepiej, to przegrywali 4:7. Na ich korzyść przemawiała statystyka fauli - 0:4 już po niespełna 3 minutach. Jednak od momentu drugiej prostej straty postawa łodzian zaczynała być coraz lepsza, a ich grę napędzali Bartłomiej Szczepaniak i Piotr Trepka, którzy zdobyli wszystkie punkty (6:11). Przyjezdni coraz swobodniej czuli się na dąbrowskim parkiecie (10:16). Sytuacja MKS-u nie była beznadziejna, potrafili bowiem utrzymywać sześciopunktową różnicę. Natomiast rzuty pozwoliły im zniwelować straty (18:22). Tuż przed końcową syreną trafił Tomasz Wróbel, który ustalił wynik na 20:22.

Już po minucie następnej odsłony spotkania Michał Krajewski odzyskał czteropunktowe prowadzenie (20:24). Chwilowa niemoc przyjezdnych szybko minęła, natomiast dąbrowianie wciąż nie potrafili trafić nawet w stu procentowych sytuacjach, a dodatkowo źle wykańczali swoje akcje (23:26). Gdyby nie przechwyty łodzian, to gospodarze szybko wyszliby na prowadzenie. Tymczasem dwójka Krzysztofa Sulimy dała wyraz ich bezradności w obronie (27:30). Przy stanie 30:32 trener MKS-u poprosił o czas, ale nie przyniósł on oczekiwanego efektu. Łodzianie nadal szaleli na parkiecie dosłownie miażdżąc swoich rywali (27:34). Niemoc MKS-u po kilku minutach przerwał dopiero Paweł Zmarlak (29:34). Do szatni zawodnicy obu drużyn schodzili w diametralnie różnych nastrojach (31:40).

Po przerwie mobilizacja w zagłębiowskich szeregach była ogromna, ale natrafiła na przeszkodę nie do przejścia - celne trójki ŁKS-u (35:50). Przechwyt i dwa punkty Łukasza Szczypki pobudziły dąbrowian do walki (37:50). W wyniku takiego obrotu spraw o czas zmuszony był poprosić Piotr Zych (43:50). Niemoc ŁKS-u dobitnie wyraziła akcja Bartłomieja Szczepaniaka, który fatalnie spudłował, mimo że dostał idealne podanie i w dodatku nie był kryty. Przy stanie 47:50 można było już mówić o renesansie koszykarzy MKS-u. Dowodem były straty i niecelność ich rywali, ale przede wszystkim trójka Marka Piechowicza, która ustaliła wynik po tej kwarcie (54:54).

Czwartą odsłonę meczu rozpoczął Marek Piechowicz, który wyprowadził swoją ekipę na pierwsze prowadzenie w meczu (56:54). Jednak przyjezdni nie zamierzali się poddawać. Wynik oscylował w okolicach remisu, ale minimalną przewagę punktową mieli gospodarze (63:62). Po trójce Marcina Salamonika ŁKS odskoczył na cztery "oczka" (66:70). Jednak dwie akcje Łukasza Szczypki pozwoliły odzyskać dąbrowianom przewagę (71:70). Na 2 minuty przed końcową syreną przy stanie 74:75 o czas poprosił szkoleniowiec łodzian. Walka toczyła się rzut za rzut, zbiórka za zbiórkę, a w powietrzu wisiała dogrywka. Na 17 sekund przed końcem Łukasz Szczypka rzucił na 79:77, a Piotr Zych poprosił o czas, by ustalić ostatnią akcję swojej drużyny. Jednak jego podopieczni 12,5 sekundy przed syreną sfaulowali Marka Piechowicza i tym samym praktycznie pogrzebali swoje szanse na punkty. Dąbrowianie nie zdobyli już żadnego punktu, ale po końcowym gwizdku sędziego w ich szeregach wybuchła wielka radość.