Tylko Praga wygrała na wyjeździe - podsumowanie pierwszych meczów 1/8 Euroligi koszykarek

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Emocji w pierwszej serii spotkań 1/8 Euroligi koszykarek nie brakowało. Wielkie problemy miały rosyjskie giganty, pod Wawelem doszło do dogrywki, a jedynym zespołem, który zdołał wygrać na wyjeździe, okazał się czeski ZVVZ USK Praga. Bez najmniejszych problemów awans uzyskały faworyzowane drużyny Fenerbahce Stambuł i Ros Casares Walencja, dla których celem minimum jest Final Four.

W tym artykule dowiesz się o:

Prażanki stały przed trudnym zadaniem, bowiem wygrać w Taranto nie jest łatwą sprawą. Triumfator grupy, w której występowała m.in. Wisła Can Pack Kraków, tym razem jednak skapitulował. Włoski zespół mocno liczył na Sophię Young. Amerykanka, która miała być wielki wzmocnieniem na fazę play off, trafiła zaledwie 1 z 11 oddanych rzutów z gry, a ZVVZ USK Praga wykorzystał ten fakt bezapelacyjnie. O wszystkim zadecydowała trzecia kwarta, którą gospodynie przegrały 6:23.

Mocno napocić musiały się zawodniczki wielkich rosyjskich klubów, czyli UMMC Jekaterynburga i Spartaka Moskwa Region Vidnoje. Mistrzynie Rosji prowadzone do boju przez Sandrinę Grudę zdołały ograć we własnej hali Rivas Ecopolis Madryt. Hiszpański zespół mocno jednak przeciwstawił się wielkiemu faworytowi, ale w końcówce to gwiazdy UMMC przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu.

Jeszcze ciężej miały obrończynie mistrzowskiego tytułu w Eurolidze. Po trzech kwartach w Moskwie Beretta Famila Schio prowadziła bowiem 52:45 i zapowiadała się klęska Spartaka. Doskonale grała była zawodniczka rosyjskiego zespołu Janel McCarville (15 punktów i 14 zbiórek), a włoski zespół był blisko wielkiego zwycięstwa. W ostatniej części meczu do ataku ruszyły jednak gospodynie prowadzone do boju przez Jelenę Milovanovic. Podopieczne Pokey Chatman wygrały ostatnią kwartę 20:8 i obroniły atut w postaci przewagi własnego parkietu.

Żadnych problemów z wygraniem swoich meczów nie miały zespoły Fenerbahce Stambuł oraz Ros Casares Walencja. Oba zespoły wygrały swoje mecze bardzo wysoko i jasno zasygnalizowały, że w tym sezonie ich cele sięgają najwyższych miejsc w Eurolidze koszykarek.

Drugie mecze w tej serii gier odbędą się w piątek 4 lutego. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych.

Wyniki pierwszych meczów 1/8:

Fenerbahce Stambuł - Galatasaray Stambuł 77:58 (20:18, 16:15, 22:9, 19:16)

(N.Yilmaz 24, I.Matovic 14, A.McCoughtry 13, B.Verdarli 11 - S.Augustus 19, G.Petronyte 8, D.Hodges 7, S.Fowles 6 (13 zb))

stan rywalizacji: 1:0 dla Fenerbahce Stambuł

Ros Casares Walencja - MKB Euroleasing Sopron 84:56 (26:18, 18:20, 19:6, 21:12)

(E.Lawson-Wade 16, R.Brunson 16 (12 zb), K.Douglas 15, M.Fernandez 10 - M.Coleman 14 (12 zb), A.Holt 13, K.Honti 10, Z.Tamane 7)

stan rywalizacji: 1:0 dla Ros Casares Walencja

Halcon Avenida Salamanka - Pecs 2010 76:60 (22:18, 14:9, 14:20, 26:13)

(E.DeSouza 16, A.DeMondt 15, A.Torrens 15 (10 zb), B.Snell 14 - A.Quigley 22, Z.Fegyverneky 10, K.Griffin 10, S.Krnjic 8)

stan rywalizacji: 1:0 dla Halcon Avenida Salamanka

UMMC Jekaterynburg - Rivas Ecopolis Madryt 63:58 (16:16, 14:15, 17:14, 16:13)

(S.Gruda 21, C.Parker 10, C.Pondexter 9, S.Abrosimova 9 - D.Bonner 19, C.Paris 12, A.Valdemoro 11, A.Cruz 10)

stan rywalizacji: 1:0 dla UMMC Jekaterynburg

Cras Basket Taranto - ZVVZ USK Praga 56:73 (22:26, 17:9, 6:23, 11:15)

(K.Wambe 17, M.Mahoney 15, D.Dacic 13 (10 zb), E.Godin 6 - K.Elhotova 21, E.Viteckova 19, D.Milton-Jones 13 (10 zb), P.Kulichova 8 (12 zb))

stan rywalizacji: 1:0 dla ZVVZ USK Praga

Wisła Can Pack Kraków - Nadieżda Orenburg 75:70 (27:13, 14:20, 16:17, 9:16, d. 9:4)

(E.Phillips 17, E.Kobryn 16, N.Powell 16 (11 zb), J.Leuczanka 10 - T.Charles 24 (12 zb), L.Sapova 16, S.Christon 10, A.Veremyenka 10)

stan rywalizacji: 1:0 dla Wisły Can Pack

CJM Bourges Basket - Good Angels Koszyce 76:68 (15:19, 15:17, 22:22, 24:10)

(C.Joens 18, E.Ndongue 14, S.Kaltsidou 13, M.Miljkovic 11 - C.Langhorne 22, C.Dupree 14, M.Solopova 14, L.Kupcikova 11)

stan rywalizacji: 1:0 dla CJM Bourges Basket

Spartak Moskwa Region Vidnoje - Beretta Famila Schio 65:60 (21:25, 12:14, 12:13, 20:8)

(J.Milovanovic 23, E.Prince 16, S.Bird 10, S.Petrovic 9 - L.Cohen 18, I.Yacoubou-Dehoui 17, J.McCarville 15 (14 zb), R.Masciadri 6)

stan rywalizacji: 1:0 dla Spartaka Moskwa Region Vidnoje