Myślami w play off - relacja z meczu BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. - Alba Chorzów

Odbył się - tak można powiedzieć o meczu 30. kolejki rozgrywek II ligi koszykarzy grupy B pomiędzy zespołami BM Węgiel Stali Ostrów Wielkopolski i Alby Chorzów. Od początku przebieg wydarzeń kontrolowali gospodarze.

Dawid Bilski

Mieli oni ułatwione zadanie bowiem ekipa z Górnego Śląska przystąpiła do tego meczu bez swoich trzech najlepszych snajperów: Adama Spychały, Tomasza Gembusa i Daniela Pełki.

Na koniec sezonu, gdzie dla Alby sobotni pojedynek był o przysłowiową pietruszkę wykazać się mieli okazję ich zastępcy. Wyróżniał się szczególnie Piotr Magdziarz. W 12. minucie po jego trafieniu wynik brzmiał 26:20. Później kolejnych 8 punktów zdobyli ostrowianie. Szczególnie mogło podobać się rozegranie szybkiego kontra ataku w wykonaniu Marcina Dymały i Mateusza Zębskiego. Ten drugi wykończył go efektownym wsadem piłki do kosza.

Uzyskana przez BM Węgiel Stal kilkunastopunktowa przewaga tylko na moment pod koniec 3. kwarty stopniała do 8 "oczek" - 54:46. Ostrowianie szybko powiększyli dystans a wynik na 86:69 ustalił Bartosz Gruszka, który wszystkie swoje 8 punktów zdobył w ostatniej odsłonie meczu.

- Można powiedzieć, że to spotkanie się odbyło. Myślami byliśmy już przy fazie play off i próbowaliśmy pewnych zagrań na tą część sezonu - skomentował Mikołaj Czaja, trener ostrowskiej drużyny.

Koszykarze BM Węgiel Stal rundę zasadniczą w grupie B zakończyli z dorobkiem 22 zwycięstw i 8 porażek co gwarantuje im udział w fazie play off. Ostrowianie znajdą się na trzeciej bądź czwartej pozycji. O tym zadecyduje niedzielny mecz Sudetów Jelenia Góra z Pogonią Prudnik. Alba natomiast rozgrywki zakończyła na ósmym miejscu.

BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. - UKS Alba Chorzów 86:69 (24:14, 20:19, 25:18, 17:18)