Włochy: Szewczyk rozpoczyna play-off od porażki

Startujące z czwartego miejsca do play-off Air Avellino Szymona Szewczyka przegrało 78:82 z Benettonem Treviso w pierwszym meczu ćwierćfinału włoskiej Lega Basket.

Jacek Seklecki

Inauguracyjny mecz ćwierćfinału play-off w Avellino był niezwykle wyrównany, a sprawa wyniku była otwarta do samego końca. Lepiej w decydujących minutach zaprezentowali się jednak koszykarze Benettonu, którzy już w pierwszym spotkaniu tej serii odzyskali przewagę własnego parkietu i prowadzą 1:0.

Bohaterem gospodarzy mógł zostać Szymon Szewczyk, który był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. Polski skrzydłowy zdobył w całym meczu 20 punktów (4/10 za 2, 3/8 za 3, 3/3 za 1), miał sześć zbiórek i asystę. Szewczyk celną trójką na minutę przed końcem zminimalizował straty swojego zespołu, ale kilkanaście sekund przed ostatnią syreną przy wyniku 80:78 dla Benettonu chybił z dystansu. Goście faulowani wykorzystali dwa rzuty wolne i wygrali.

Ojcem wygranej ekipy z Treviso był zdecydowanie Donatas Motiejunas. Litwin zdobył aż 28 punktów, trafiając dziewięć z 15 rzutów z gry, miał cztery zbiórki i siedem wymuszonych fauli. Wtórował mu także Alessandro Gentile, autor 20 punktów.

Na boisku ani na minutę nie pojawił się zawodnik Benettonu Jakub Wojciechowski.