ME U-20: Niespodziewana porażka z Turczynkami

W ostatnim dniu drugiej fazy mistrzostw Europy koszykarek do lat 20, pewne awansu polskie zawodniczki, niespodziewanie przegrały z Turczynkami aż 48:69.

Krzysztof Kaczmarczyk
Po kapitalnym spotkaniu przeciwko Rosjankom podopieczne Iwony Jabłońskiej i Dariusza Raczyńskiego stanęły przed ogromną szansą na wygranie swojej grupy i awans do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca. Żeby cel ten osiągnąć wystarczyło pokonać najsłabszą drużynę grupy Turcję. Zadanie to okazało się jednak niewykonalne. Polki kompletnie przespały pierwszą kwartę meczu co kosztowało je w końcówce porażkę. Po dziesięciu minutach biało-czerwone przegrywały aż 24:5 i od początku musiały gonić. Turczynki nie zamierzały jednak ułatwić zadania naszym zawodniczkom, a wręcz przeciwnie, to one nadawały ton rywalizacji wygrywając ostatecznie cały pojedynek różnicą aż 21 oczek. Małgorzata Misiuk była jedyną zawodniczką w polskiej kadrze, której udało się zapisać na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową. Wygrywając z Turczynkami nasze młode zawodniczki zapewniłyby sobie pierwsze miejsce w grupie. Tak się jednak nie stało i ostatecznie biało-czerwone do ćwierćfinałów awansowały z trzeciej lokaty.
Polska - Turcja 48:69 (5:24, 13:16, 14:11, 16:18)
Polska: Małgorzata Misiuk 10, Joanna Markiewicz 9, Magdalena Idziorek 9, Monika Jasnowska 6, Marta Mistygacz 5, Magdalena Ziętara 4, Paulina Kuras 4, Marzena Marciniak 1, Agnieszka Śnieżek 0, Agata Szczepanik 0, Dorota Mistygacz 0, Martyna Cebulska 0. Najwięcej dla Turcji: Yavas 13, Ural 11, Cakmakci 10, Demirok 10. Tabela Grupa A