EuroBasket 2011: Słowenia wygrywa kolejny sparing

Dobrą formę na początku przygotowań do wrześniowych mistrzostw Europy potwierdzają koszykarze Słowenii, którzy wygrali kolejne spotkanie sparingowe - tym razem z Łotwą 73:63.

Grzegorz Grajdura
Słoweńcy szczególnie dobrze zagrali w drugiej kwarcie, wygranej różnicą 13 punktów. Wysokie prowadzenie po pierwszej połowie udało im się utrzymać do końca, a w 35. minucie było już 67:45. Mimo pewnego zwycięstwa trener Bożydar Maljković nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. - Zagraliśmy solidnie tylko przez dwadzieścia minut. Później zbyt często traciliśmy piłki. Musimy poprawić jeszcze wiele rzeczy, zwłaszcza w defensywie. Prawdziwym testem będzie dla nas mecz z Litwą, która jest jednym z faworytów do złota - powiedział po spotkaniu. Wspomniany pojedynek z Litwą czeka Słoweńców już w czwartek. Oba mecze są częścią mini-turnieju przygotowawczego w Kłajpedzie.
Słowenia - Łotwa 73:63 (15:14, 23:10, 17:19, 18:20)
Słowenia: Ozbolt 16, Slokar 15, G.Dragić 11, Jagodnik 10, Lorbek 9, Udrih 8, Lapornik 2, Begić 2, Laković 0, Murić 0, Prepelić 0, Z.Dragić 0. Łotwa: Jeromanovs 17, Bertans 8, Meiers 8, Jurevičus 6, Berzins 6, Kuksiks 5, Freimanis 4, Veselovs 3, Mejeris 3, Blaus 2, Timermanis 1, Blums 0.