EuroBasket 2011: Hiszpanie zdelkasowali Bułgarów

Obrońcy tytułu mistrzów Europy nie zwalniają tempa, gromiąc w towarzyskich spotkaniach rywala za rywalem. Tym razem ofiarą padła reprezentacja Bułgarii, przegrywając różnicą 37 punktów.

Grzegorz Grajdura
Hiszpanie, grający w okresie przygotowawczym koszykówkę nieosiągalną dla innych, już po pierwszej kwarcie prowadzili 27:10. Świetnie spisywał się Juan Carlos Navarro, który wszystkie swoje punkty zdobył w 1. połowie, aż 5 razy trafiając za trzy. I to wszystko w niecałe 13 minut! Krótką grę największych gwiazd wykorzystali zmiennicy - Sergio Llull był drugim najlepszym strzelcem z 17 "oczkami", a z dobrej strony pokazał się również Carlos Suárez. Hiszpanie, którzy są grupowymi rywalami Polaków na EuroBaskecie, kolejny sparing zagrają w czwartek z Litwą.
Hiszpania - Bułgaria 96:59 (27:10, 28:17, 17:16, 24:16)
Hiszpania: Juan Carlos Navarro 19, Sergio Llull 17, Pau Gasol 15, Felipe Reyes 8, Carlos Suarez 8, Serge Ibaka 7, Marc Gasol 6, José Manuel Calderón 6, Ricky Rubio 5, Víctor Sada 3, Rudy Fernández 2, Víctor Claver 2. Bułgaria (najwięcej): Filip Videnov 15, Earl Rowland 9, Kaloyan Ivanov 8, Deyan Ivanov 7, Chavdar Kostov 6.