Dziewczyny nie pękają - rozmowa z Agnieszką Makowską, koszykarką MUKS Poznań

Agnieszka Makowska to najbardziej doświadczona zawodniczka MUKS Poznań. W ostatnim spotkaniu z Lotosem Gdynia 29-letnia koszykarka wywalczyła 18 punktów, a jej zespół przegrał 51:88.

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski: Porażka z Lotosem to nie niespodzianka, ale waszej gry nie musicie się wstydzić. Agnieszka Makowska: Dostałyśmy od dziewczyn z Lotosu dobry trening. Widać było, że nasza gra nie jest poukładana. Brakuje nam wzrostu, ale czekamy na wzmocnienia. Na razie musimy grać w takim składzie, jaki mamy. Wzmocnienia są planowane? - Mają być. Już podobno jedna zawodniczka była z nami dogadana, już miała prawie kontrakt podpisany, ale powiedziała w ostatniej chwili że nie przyjeżdża. Czekamy. Mimo młodego wieku, pani koleżanki bez respektu zagrały z Lotosem. - Dziewczyny nie pękają, to prawda. Na treningach też grają ostro, więc w tym aspekcie nie ma żadnych problemów. Jak gra się w zespole, w którym niektóre koleżanki są 12 lat młodsze? - Bez komentarza. Dlaczego? - Nie jesteśmy zgrane, różne są zachowania, kilka dziewczyn już grało w ekstraklasie i prezentują bardziej poukładaną koszykówkę. To młodsze czasami latają od kosza do kosza, gra jest szybka i dlatego szybko się męczymy. Musimy to uspokoić. W takiej drużynie musi być pani gotowa na 40 minut gry w meczu. - Tak, kondycję musiałam podreperować i mogę grać 40 minut, ale z przerwami. Nie ten wiek (śmiech). Za tydzień derby poznania z pani byłą drużyną. To dla pani będzie specjalny mecz? - Czy ja wiem. Ja lubię walczyć, nie poddamy się, zamierzamy wygrać. Porównując grę i wyniki wasze i INEA AZS, zapowiada się wyrównane spotkanie. - Oczywiście, że wyrównane. Obie drużyny mają podobne problemy - one mają wysokie, ale nie mają obwodu; my mamy szybki i sprawny obwód, ale brakuje nam podkoszowych. Ale podobno ma przyjechać wzmocnienie tuż przed meczem. Dziś na trybunach siedział zespół INEA AZS. - Oczywiście. My je podglądałyśmy gdy grały z Energą Toruń. Jest remis.
http://foto.sportowefa...JP_019.jpg width=450> Agnieszka Makowska w poprzednim sezonie reprezentowała barwy INEA AZS Poznań