PP: Zwycięstwo rybniczanek i awans gorzowianek - relacja z meczu KK ROW Rybnik - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski w ramach II rundy Pucharu Polski przegrał na wyjeździe z KK ROW Rybnik 51:52, lecz w dwumeczu okazał się lepszy i awansował do kolejnej rundy tych rozgrywek. W Gorzowie Akademiczki triumfowały 72:65.

Jacek Konsek
Mecz ten nie miał większego ciężaru gatunkowego, ponieważ trener rybnickiej drużyny Kazimierz Mikołajec nie raz już podkreślał, że Puchar Polski nie jest dla KK ROW sprawą priorytetową. W związku z tym faktem od pierwszych minut na parkiecie pojawiły się w śląskim zespole, pełniące do tej pory rolę zmienniczek - Magdalena Skorek oraz Laima Rickeviciute. Samo spotkanie początkowo nie dostarczyło wielu emocji. Już w premierowej kwarcie gorzowianki osiągnęły kilkupunktową przewagę, po skutecznych akcjach dwójki podkoszowych Brown-Johnson, która zdobyła w tej odsłonie aż 14 oczek. Rybniczanki ledwo po razie trafiły za dwa i trzy punkty, gromadząc tylko osiem punktów. Chwilę później przyjezdne osiągnęły prowadzenie 24:12 i nic nie wskazywało na zmianę oblicza gry. Tymczasem miejscowe po początkowym letargu zaczęły grać skuteczniej i w mgnieniu oka odrobiły straty. W drugiej kwarcie zanotowały serię 9:0, a Rebecca Harris efektowną trójką od tablicy równo z końcową syreną zakończyła drugą odsłonę. Po chwili odpoczynku rybniczanki nadal napierały na kosz Akademiczek i niespodziewanie wyszły na czoło - 35:30. Trener Dariusz Maciejewski szybko poprosił o przerwę i po kilku wskazówkach jego zespół zaczął znów prezentować formę z początku meczu. Trzy razy zza linii 6,75m trafiła Claudia Trębicka a w polu trzech sekund rzadko myliła się Tatum Brown - najlepsza zawodniczka spotkania, autorka 17 punktów. Do ostatniej syreny Akademiczki kontrolowały wydarzenia na parkiecie i mimo że przegrały ostatecznie 51:52, to uzyskały awans do III rundy Pucharu Polski. - Gratuluje Darkowi i zespołowi z Gorzowa awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. My staraliśmy się ten mecz wygrać, potraktowaliśmy go poważnie, choć podkreślam, że puchar nie jest dla nas najważniejszy - priorytetem jest liga - powiedział Mikołajec. Czytaj komentarze po meczu --->>>
KK ROW Rybnik - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 52:51 (8:17, 16:9, 13:14, 15:11)
ROW: Rickeviciute 10, Morawiec 10, Harris 8, Dosty 8, Rack 5, Suknarowska 4, Fitz 2, Gawor 2, Skorek 2. AZS PWSZ: Brown 17, Johnson 10, Trębicka 9, Weaver 4, Skobel 3, Dźwigalska 3, Kaczmarczyk 3, Maruszczak 2, Smalley 0, Nnamaka 0.