Przypieczętowały piątą lokatę - relacja z meczu KK ROW Rybnik - MUKS Poznań

W swoim ostatnim meczu przed własną publicznością w rundzie zasadniczej FGE koszykarki KK ROW Rybnik pewnie pokonały MUKS Poznań 73:42, dzięki czemu zapewniły sobie 5. lokatę na zakończenie pierwszej fazy rozgrywek. Tym samym podopieczne Kazimierza Mikołajca w pierwszej rundzie play off zmierzą się z Energą Toruń.

Jacek Konsek

Zobacz wyniki pozostałych środowych spotkań 25. kolejki FGE --->

Po środowym spotkaniu w Rybniku nie spodziewano się wielu emocji i takie też było starcie miejscowego KK ROW z MUKS Poznań. Rybniczanki, podobnie jak w grudniu minionego roku (84:52) pewnie pokonały złożony tylko z polskich zawodniczek team z Wielkopolski i przypieczętowały piąta pozycję przed fazą play off.

Od pierwszych minut uwidoczniła się przewaga śląskich koszykarek, które w premierowej kwarcie osiągnęły 10-punktową przewagę, a schodząc na przerwę miały aż 19 oczek zapasu. Pierwsze skrzypce grały w tym okresie podkoszowe rodem z Ameryki, szczególnie Dosty i Fitz, które po dwóch kwartach zgromadziły w sumie 20 punktów.

W trzeciej odsłonie MUKS przez kilka minut prowadził wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem, a najlepsze wrażenie sprawiała Ramona Casimiro, której celne rzuty pozwoliły nieco zniwelować spory już deficyt.

Wszystko do normy wróciło w ostatniej odsłonie, kiedy to popis strzelecki zaprezentowała Katarzyna Suknarowska. Rzucająca z Rybnika w ostępie dwóch minut trzykrotnie trafiła za trzy punkty, zdobywając w ostatniej odsłonie wszystkie swoje 13 oczek.

- Mogłyśmy zagrać lepiej w trzeciej kwarcie, ale ogólnie odniosłyśmy pewne zwycięstwo. Przypieczętowałyśmy piąte miejsce i to jest najważniejsze. Teraz przed nami walka w play off i ciężka rywalizacja z zespołem z Torunia - powiedziała po meczu Sybil Dosty, najskuteczniejsza zawodniczka meczu - 20 punktów.

Rybniczanki czeka walka w play off, z kolei poznanianki trudna walka o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. MUKS wygrał do tej pory tylko pięć spotkań i wraz z lokalnym rywalem INEĄ zamyka ligową tabelę.

- Nie ten próg dla nas. Gramy samymi Polkami, więc to jest przepaść. Do przerwy byliśmy na zbiorkach i to mnie cieszy z tego meczu. W czwartej kwarcie umiejętności Amerykanek przekreśliły ostatecznie marzenia naszego zespołu - dodała Iwona Jabłońska, szkoleniowiec drużyny z Poznania.