Heat doprowadzili do remisu!

Miami Heat wyrównali stan rywalizacji w finale NBA. Po świetnym początku ostatecznie triumfowali nad Oklahomą City Thunder 100:96. Żar rozegra teraz trzy mecze z rzędu przed własną publicznością.

Jacek Konsek

Drugie spotkanie wielkiego finału ustawiła już premierowa kwarta, którą goście rozpoczęli z wielkim animuszem. Po kilku minutach prowadzili aż 18:2, a po chwili 25:8, wywołując konsternację wśród 18-tysięcznej widowni w Chesapeake Energy Arena.

Thunder to jednak zespół, który nigdy się nie poddaje i walczy do samego końca. Do czwartku podopieczni Scotta Brooksa wygrali wszystkie mecze we własnej hali w tegorocznych play off. Tym razem jednak, mimo szaleńczej pogoni w ostatnich minutach, nie zdołali dogonić Żaru.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w ostatnich sekundach, kiedy Durant starł się z Jamesem i domagał się odgwizdania przewinienia. Zobacz tę sytuację --->

32 punkty dla zwycięzców uzbierał LeBron James, który w ostatnich sekundach trafił dwa cenne rzuty wolne. 24 oczka dołożył Dwyane Wade, który zagrał zdecydowanie lepiej niż w meczu numer jeden. Różnicę zrobili jednak pozostali gracze, szczególnie Chris Bosh, który zagrał najlepszy mecz od czasu powrotu po kontuzji. Podkoszowy miał 16 punktów i 15 zbiórek.

Aż 17 oczek, w tym 5/7 w rzutach za trzy punkty, dorzucił z kolei Shane Battier, cichy bohater finałowej serii.

- Minęło trochę czasu zanim wszyscy znów zagrali razem. Ich występ to poziom All Star i tego właśnie potrzebowaliśmy - mówił Battier o trójce liderów Heat.

32 oczka dla pokonanych uzbierał Kevin Durant, a 27 dołożył Russell Westbrook. 21 pkt z ławki było autorstwa Jamesa Hardena.

- Nie możemy rozpoczynać meczów od stanu 2:18, szczególnie we własnej hali. To niedopuszczalne, musimy nad tym popracować - powiedział Durant.

Słabiej spisali się pozostali gracze Thunder. Poza wspomnianą trójką dołożyli ledwo 16 pkt do dorobku drużyny, podczas gdy druga linia Heat aż 28 pkt.

Kolejny mecz w niedzielę na Florydzie. Zgodnie z zasadami rozgrywania finału NBA, następne trzy spotkania odbędą się w Miami.