Euroliga: Team "Biby" minimalnie przegrał w Orenburgu

Niesamowity przebieg miało pierwsze spotkanie 3. kolejki Euroligi koszykarek, w którym Fenerbahce Stambuł z Agnieszką Bibrzycką w składzie przegrało w Orenburgu z Nadieżdą różnicą zaledwie punktu.

Krzysztof Kaczmarczyk

Fenerbahce doskonale rozpoczęło spotkanie, prowadząc na początku meczu różnicą nawet 15 punktów. Potem do głosu doszły jednak gospodynie, które na początku trzeciej kwarty prowadziły już nawet 46:35.

Od tego momentu w pogoń rzuciły się przyjezdne, a w ostatnich minutach meczu prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie bohaterką meczu i Nadieżdy okazała się DeWanna Bonner, która w ostatniej akcji meczu zdobyła decydujące o wygranej gospodyń punkty. Ostatecznie Nadieżda Orenburg wygrała 65:64.

W całym meczu Bonner uzbierała na swoim koncie 16 punktów. Skuteczniejsza była tylko jej koleżanka z drużyny Natalia Zhedik - autorka 19 "oczek".

Po stronie Fenerbahce cztery koszykarki zapisały na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. Wśród nich znalazła się Agnieszka Bibrzycka, której w statystykach zapisano 11 punktów (4/8 za 2, 1/4 za 3), 4 zbiórki i 3 asysty.

Przed tygodniem team Bibrzyckiej pokonał we własnej hali CSM Targoviste 73:48 i legitymuje się aktualnie bilansem jednej wygranej i jednej przegranej.