FGE: Czeczuro nie pomógł, Gdynia znów przegrała

Centrum Wzgórze Gdynia nie potrafi wyjść z dołka i przegrał swój kolejny mecz. Tym razem we własnej hali team z Trójmiasta uległ Matizol Liderowi Pruszków.

Krzysztof Kaczmarczyk

Pruszkowianki do sukcesu poprowadziła Briana Gilberth, która już po pierwszej - kluczowej dla losów meczu - kwarcie, miała na swoim koncie 9 "oczek". Ostatecznie mecz zakończyła z dorobkiem 17 punktów, co dało jej miano najskuteczniejszej koszykarki meczu.

Tym samym ekipa spod Warszawy zepsuła debiut na ławce trenerskiej Centrum Wzgórze Gdynia Wadimowi Czeczuro.

W meczu określanym hitem kolejki status niepokonanych utrzymały koszykarki CCC Polkowice, a wszystko za sprawą Nneki Ogwumike oraz Valeriji Musiny, które w toruńskim Spożywczaku zrobiły "różnicę" na korzyść Pomarańczowych. Torunianki walczyły dzielnie, jednak przegrały różnicą 7 oczek.

Po stronie gospodyń od początku dwioiła się i troiła Martyna Koc, do poziomu której po przerwie dostosowała się Adrianne Ross, jednak to nie wystarczyło do zwycięstwa. Katarzynki po raz kolejny katastrofalnie weszły w mecz, przegrywając pierwszą kwartę aż 11:27.

Pomimo fatalnej czwartej kwarty Artego Bydgoszcz zdołało pokonać KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski i utrzymać miano niepokonanych. Najlepszą w Artego okazała się ta, której najbardziej się obawiano, czyli Julie McBride, której w statystykach zapisano 22 punkty i 7 asyst.

Najmniejszych problemów z odniesieniem siódmej wygranej w sezonie nie miała z kolei Wisła Can Pack Kraków, która była poza zasięgiem beniaminka z Pabianic. Najwięcej punktów dla Białej Gwiazdy uzbierała Katarzyna Krężel. Autorka 14 "oczek" doskonale rzucała zza łukum wykorzystując, dodając do swojego dorobku punktowego m.in. 7 zbiórek.

Wyniki sobotnich meczów 10. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy
:

Centrum Wzgórze GdyniaMatizol Lider Pruszków 55:62 (9:19, 17:15, 6:11, 23:17)

Centrum Wzgórze:
Małgorzata Misiuk 12, Antoina Bennett 11, Talisa Rhea 11, Leah Kassing 9, Lorin Dixon 6, Magdalena Ziętara 4, Agnieszka Śnieżek 2, Kinga Bandyk 0, Marzena Marciniak 0.

Matizol Lider:
Briana Gilbreath 17, Sydney Colson 15, Kiara Buford 8, Justyna Grabowska 7, Agnieszka Kaczmarczyk 6, Marta Jujka 5, Paulina Rozwadowska 2, Kali Bennett 2, Anna Pietrzak 0, Barbara Głocka 0.

Vadim Czeczuro musi poczekać na pierwsze zwycięstwo - relacja z meczu Centrum Wzgórze Gdynia - Matizol Lider Pruszków
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.Artego Bydgoszcz 64:69 (12:25, 22:11, 10:25, 20:8)

KSSSE AZS PWSZ:
Chineze Nwagbo 20, Agnieszka Skobel 20, Aleksandra Drzewińska 8, Agnieszka Makowska 7, Katarzyna Dźwigalska 5, Sybil Dosty 4, Ariana Moorer 0, Katarzyna Jaworska 0.

Artego:
Julie McBride 22, Charity Szczechowiak 13, Kristen Morris 12 (12 zb), Ewelina Gala 10, Elżbieta Mowlik 7, Agnieszka Szott-Hejmej 3, Justyna Jeziorna 2, Olivia Tomiałowicz 0.

Energa ToruńCCC Polkowice 73:80 (11:27, 22:18, 25:14, 15:21)

Energa:
Adrianne Ross 18, Martyna Koc 17, Nicole C Michael 13 (10 zb), Emilia Tłumak 12, Weronika Idczak 9, Paulina Misiek 4, Róża Ratajczak 0, Lauren Bell 0.

CCC:
Nneka Ogwumike 25 (13 zb), Valerija Musina 20, Agnieszka Majewska 12, Magdalena Leciejewska 10, Belinda Snell 8, Dorota Mistygacz 3, Laia Palau 2 (9 as), Karolina Puss 0, Valeriya Berezhynska 0.

Wisła Can Pack KrakówPTK Pabianice 82:44 (25:11, 23:7, 13:13, 21:13) Wisła Can Pack: Katarzyna Krężel 14, Anke DeMondt 13, Cristina Ouvina 10, Tina Charles 8, Katarzyna Suknarowska 8, Justyna Żurowska 6, Petra Stampalija 6, Dora Horti 6, Joanna Czarnecka 6, Paulina Pawlak 5. PTK: Monika Jasnowska 18, Katarzyna Salska 11, Marta Błaszczyk 5, Justyna Okulska 3, Joanna Rozwandowicz 3, Agata Gajda 2, Anna Krajewska 2, Joanna Szałecka 0, Renata Piestrzyńska 0, Joanna Bogacka 0. Aktualna tabela Ford Germaz Ekstraklasy: