NBA: Joe Johnson show w Brooklynie!

Joe Johnson najpierw celną trójką doprowadził do dogrywki a w niej trafił zwycięski rzut, dzięki czemu Brooklyn Nets pokonali Milwaukee Bucks 113:111. Wygrali również SA Spurs, najlepsza ekipa w NBA.

Jacek Konsek

- To niesamowite uczucie - przyznał Joe Johnson, po dwóch najważniejszych rzutach w meczu przeciwko Milwaukee Bucks. 32-latek zarabiający ogromne pieniądze udowodnił, że stać go na grę na najwyższym poziomie. Po raz pierwszy trafił w ostatnich sekundach czwartej kwarty, poprawił w ostatniej sekundzie dogrywki.

Dzięki niemu Nets przerwali serię 13 kolejnych porażek przeciwko Bucks i pokonali Kozły 113:111. "JJ" zgromadził 24 punkty,  a po 19 dołożyli Deron Williams oraz Brook Lopez.  Co ciekawe, Nets wygrali ostatnich 10 meczów z rzędu, które kończyły się dogrywkami.

Ekipie z Milwaukee nie pomogły nawet 34 punkty w wykonaniu Brandona Jenningsa.

Nets wygrali po raz trzeci z rzędu i z bilansem 32-22 są czwartą siłą na Wschodzie.

***

Po trzech porażkach z rzędu wygrali Denver Nuggets, którzy w jednym w najciekawszych meczów wtorku pokonali przed własną publicznością Boston Celtics 97:90. Gospodarzy do wygranej poprowadził będący ostatnio w kapitalnej dyspozycji Ty Lawson, autor 26 punktów.

- Po prostu atakuję kosz i nie myślę czy oddać rzut, czy rozegrać akcję inaczej. Wierzę w siebie i na razie to procentuje - powiedział Lawson, który miał wsparcie w Danilo Gallinarim, który także zainkasował 26 oczek.

Nuggets przerwali tym samym serię trzech kolejnych porażek i z bilansem 34-21 zajmują 5. miejsce na Zachodzie.

***

15 zwycięstw w ostatnich 16 spotkaniach to bilans San Antonio Spurs, najlepszej obecnie drużyny w NBA. Ostrogi wygrały tym razem na parkiecie Sacramento Kings 108:102, a ojcem zwycięstwa po raz kolejny okazał się Tony Parker, autor 30 punktów i 11 asyst.

Pięć trójek trafił Danny Green, który dołożył 21 punktów dla Spurs.

Spurs mają bilans 43-12 oraz 21-10 poza własną halą - oba najlepsze w rozgrywkach.