Noah nadal w świetnej formie, wygrana Bulls

Joakim Noah po kapitalnym triple-double nadal jest w wysokiej formie. W sobotę poprowadził Chicago Bulls do wygranej nad Brooklyn Nets 96:85.

Jacek Konsek

To są dni Joakima Noah. Po niesamowitym triple-double w czwartek (23 pkt, 21 zb, 11 blk) Francuz poprowadził Chicago Bulls do wygranej nad Brooklyn Nets, notując 21 punktów, 10 zbiórek, pięć asyst i cztery bloki. Podkoszowy Byków trafił 10 z 13 rzutów z gry.

- W tym sezonie było wiele wzlotów i upadków. Kiedy jednak gramy naszą najlepszą koszykówkę, możemy pokonać wiele drużyn. Bez wątpienia jest potencjał w naszym zespole - powiedział Noah.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga kwarta, w której Bulls rozpoczęli serię 19:0, zakończoną po przerwie. Dzięki niej gospodarze osiągnęli 18-punktowe prowadzenie.

Carlos Boozer dołożył dla zwycięzców 20 punktów. 22 oczka dla przegranych wywalczył Brook Lopez.

Bulls z bilansem 34-25 zajmują 5. miejsce w Konferencji Wschodniej.

***

Po siedmiu porażkach z rzędu w końcu wygrała Philadelphia 76ers. Szóstki pokonały na własnym parkiecie Golden State Warriors 104:97, a o triple-double otarł się Evan Turner, autor 22 punktów, 10 zbiórek i dziewięciu asyst.

- Nie chciałem na siłę wywalczyć triple-double. Najważniejsze jest zwycięstwo, w które włożyliśmy wiele wysiłku - powiedział Turner.

27 oczek dołożył Jrue Holiday, który wraz z kolegami zagrał bardzo dobrą czwartą kwartę, wygraną 22:16.

Stephen Curry i Klay Thompson zdobyli w sumie 59 punktów, lecz Wojownicy polegli po raz czwarty z rzędu.

***

Milwaukee Bucks po dogrywce pokonali Toronto Raptors 122:114, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Sześć punktów wywalczy w dodatkowym czasie gry Monta Ellis, który zdobył w sumie 23 punkty.

- Graliśmy nieustępliwie i znaleźliśmy drogę do wygrania meczu. W ostatnich meczach staram się wykorzystywać to co daje defensywa - powiedział Ellis.

Sześć oczek więcej zapisał na swoim koncie Ersan Ilyasova, który miał także 11 zbiórek. Aż 19 asyst rozdał z kolei Brandon Jennings.

Warto podkreślić wszechstronny mecz Kyle'a Lowry'ego, który zdobył 10 punktów, 10 asyst, 10 zbiórek i pięć przechwytów.

Bucks z bilansem 29-28 są ósmą siłą Wschodu i mają sporą przewagę nad goniącymi ich Szóstkami (23-34).