Nuggets idą w ślady Heat - 13. wygrana z rzędu!

Kapitalną formę utrzymują koszykarze Denver Nuggets, którzy pokonując na wyjeździe Oklahomę City Thunder 114:104 ustanowili klubowy rekord w liczbie zwycięstw. Była to ich 13. wygrana z rzędu.

Jacek Konsek

Seria Miami Heat trwa 23. spotkania, czy ekipa z Kolorado będzie w stanie powtórzyć ten niesamowity wyczyn?

Denver Nuggets coraz bardziej prężą muskuły przed play off i pokazują, że są w stanie skutecznie walczyć z najlepszymi zespołami. We wtorek po świetnej grze w pomalowanym i z kontrataku pokonali na wyjeździe Oklahomę City Thunder 114:104, ustanawiając klubowy rekord w liczbie kolejnych zwycięstw.

Ty Lawson zdobył 25 punktów, a Andre Miller dołożył 20, z czego 13 w ostatniej kwarcie. Doświadczony rozgrywający w dniu meczu obchodził 37. urodziny.

- Wiele osób myślało, że nie wygramy tego spotkania. Nasza ciężka praca i treningi dają jednak efekty - powiedział Miller.

Goście trzecią kwartę wygrali 24:16 i to w niej osiągnęli nawet 13-punktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny. Ekipa George'a Karla aż 72 punkty zdobyła z pomalowanego!

Wśród pokonanych Kevin Durant uzbierał 34 punkty, a Russell Westbrook dołożył 25.

***

Po raz pierwszy od dwóch lat Sacramento Kings pokonali Los Angeles Clippers. Królowie niespodziewanie zwyciężyli ekipę z Kalifornii 116:101, trafiając w całym meczu aż 14 trójek.

25 punktów miał Marcus Thornton a 19 dołożył Toney Douglas, z czego aż 17 w ostatniej kwarcie. Kings jeszcze na początku czwartej kwarty przegrywali różnicą ośmiu oczek, lecz świetny finisz pozwolił im odnieść zwycięstwo.

26 punktów dla pokonanych uzbierał Blake Griffin. Clippers mimo porażki pewnie prowadzą w Pacific Divison i wkrótce uzyskają awans do play off.

***

Pewne zwycięstwo odnieśli koszykarze Indiany Pacers, którzy pokonali Orlando Magic 95:&3 i wciąż są drugą siłą w Konferencji Wschodniej.

Paul George zdobył 19 punktów dla zwycięzców.

Pacers mają bezpieczną przewagę nad Chicago Bulls w swojej dywizji i trzymeczowy zapas nad New York Knicks, którzy plasują się na 3. miejscu Wschodu.