Niesamowity powrót Heat i 24. wygrana z rzędu!

Nieprawdopodobny wyczyn Miami Heat! Żar odrobił 27-punktową stratę w meczu z Cleveland Cavaliers i odniósł 24. zwycięstwo z rzędu! LeBron James zanotował triple-double.

Jacek Konsek

- Ten człowiek nie chce przegrywać meczów w tym budynku - powiedział Dwyane Wade. Mowa o LeBronie Jamesie, który powrócił do hali swojego byłego klubu i zagrał niesamowite zawody, dzięki czemu mistrzowie ligi wygrali 24. mecz z rzędu, co jest drugą najlepszą serią w historii NBA.

W trzeciej kwarcie Heat przegrywali 40:67, aby po niesamowitym zrywie doprowadzić do stanu 77:77. Świetnie za trzy trafiał Shane Battier, a James w samej czwartej kwarcie zdobył 14 punktów. Lider Miami zakończył mecz z 25 oczkami, 12 zbiórkami i 10 asystami.

- Wiedziałem, że mamy sporo czasu, więc nie panikowałem. Przegrywaliśmy różnicą 27 punktów na 18 minut przed końcem spotkania. W koszykówce to wieczność - powiedział James.

17 punktów dla Heat dołożył Mario Chalmers, a po 11 mieli Wade, Battier i Chris Bosh. Goście wygrali drugą część meczu 64:40, trafiając w sumie 12 trójek.

Wygląda na to, że seria Miami może trwać nadal, ponieważ najbliższe dwa mecze rozegrają na własnym parkiecie z dwoma przeciętnymi zespołami Konferencji Wschodniej - Detroit Pistons (piątek) i Charlotte Bobcats (niedziela).

Czy Żar jest w stanie powtórzyć magiczną serię Los Angeles Lakers z początku lat 70 ubiegłego stulecia? Jeziorowcy wygrali wówczas 33. mecze z rzędu, co jest absolutnym rekordem w historii rozgrywek.

***

Marc Gasol dał zwycięstwo Memphis Grizzlies w meczu przeciwko Oklahomie City Thunder. Hiszpan w końcówce dogrywki dobił niecelny rzut Zacha Randolpha i pozwolił Niedźwiadkom triumfować po raz trzeci z rzędu.

- Widziałem, że Zach przedziera się wzdłuż linii, więc chciałem pomóc na tablicach i udało się dobić rzut. To był bardzo emocjonujący mecz przeciwko drużynie, która zna nas bardzo dobrze - powiedział Gasol.

W regulaminowym czasie gry bohaterem gospodarzy okazał się Jerryd Bayless, który celną trójką w ostatnich sekundach doprowadził do dogrywki.

32 punkty dla przegranych uzbierał Kevin Durant a 20 dołożył Russell Westbrook. Grzmot przegrał już trzeci mecz z rzędu i z bilansem 50-19 zajmuje 2. miejsce na Zachodzie. Grizzlies okupują 3. lokatę (46-21).

***

Po raz 29. z rzędu San Antonio Spurs pokonali Golden State Warriors we własnej hali. Bohaterem Ostróg okazał się Tim Duncan, który w ostatnich dniach imponuje formą. 36-latek zapisał na swoim koncie 25 punktów, 13 zbiórek, sześć asyst oraz cztery bloki!

- On jest zawodnikiem formatu Galerii Sław koszykówki, jednym z największych w historii - mówił bez ogródek Mark Jackson, były znakomity rozgrywający, obecnie trener Golden State.

17 punktów dla Ostróg dołożył Tiago Splitter a oczko mniej dorzucił Manu Ginobili.

Spurs z bilansem 52-16 są blisko Miami (53-14) w korespondencyjnej walce o 1. miejsce w całej lidze.