Stawiński Basket Piła i MKS Skierniewice zaskoczyły - podsumowanie I rundy play-off II ligi koszykarzy

W weekend koszykarze II ligi rozegrali pierwsze mecze w fazie play-off. W grupie A na dzień dobry niespodzianka, bowiem SMS PZKosz Władysławowo przegrał u siebie.

Stanisław Grabowski

Sobotnie mecze w grupie A zaczęły się od niespodzianki, bowiem drugi po rundzie zasadniczej SMS PZKosz Władysławowo uległ u siebie Stawińskiemu Basket Piła 70:80. Gości do bardzo cennego zwycięstwa poprowadził kapitan, Grzegorz Przewoźniak (23 punkty, 8 zbiórek, eval 30). Swoje dorzucił także Karol Michałek (12 oczek, 10 zbiórek). Także MKS Skierniewice wygrał na wyjeździe pokonując Księżaka Łowicz 92:77. Pięciu przyjezdnych zawodników rzuciło minimum 15 oczek (Radosław Jarosz 19 punktów, 13 zbiórek, eval 38) co dało w końcowym rozrachunku sukces. Miejscowym na nic zdał się niezły występ Bartosza Włuczyńskiego (27 oczek, 6 asyst, eval 31). W niedzielę Wilki Morskie Szczecin rozbiły u siebie Noteć Inowrocław 91:58. Double-double zanotował Piotr Wojdyr (14 punktów, 11 zbiórek). Wybrzeże Korsarz Gdańsk zaaplikował w ciągu drugich dwudziestu minut 58 oczek, tracąc 28 w meczu z Treflem II Sopot. Dzięki temu rozgromili oni rywali 94:68.

W grupie B Pogoń Prudnik męczyła się z GKS-em Tychy i zanosiło się na wygraną gości, jednak kapitalna druga połowa gospodarzy (50:23) dała im premierowe zwycięstwo. Standardowo na swoim wysokim poziomie zagrał Jarosław Pawłowski (17 punktów, 13 zbiórek). Nie zawiódł lidera po sezonie zasadniczym, czyli AZS AWF Katowice, który rozbił u siebie Albę Chorzów 96:74. Cała jedenastka miejscowych graczy wpisała się do protokołu meczowego po stronie zdobyczy. Presji związanej z pierwszym starciem przed własną widownią w play-off nie wytrzymali zawodnicy GTK Gliwice, ulegając Sudetom Jelenia Góra 64:72. W niedzielę WKK Wrocław w ostatniej części gry (27:18) rozstrzygnęło losy pojedynku z KKS Mickiewiczem-Romus Katowice na swoją korzyść ostatecznie wygrywając 86:72. Double-double zanotował dwóch miejscowych graczy: Mirosław Łopatka i Bartosz Diduszko (odpowiednio 15 i 22 punkty oraz 10 i 11 zbiórek).

W grupie C w jedynym sobotnim spotkaniu Tur Bielsk Podlaski po zaciętym pojedynku pokonał Rosę II Radom 76:74. Game winnerem popisał się dobijając rzut kolegi Kamil Zakrzewski, autor 25 punktów i 10 zbiórek (eval 29). Wśród gości szalał w ataku Jakub Schenk (26 punktów, 7/7 za 2, 3/7 za 3, 3/5 za 1). W niedzielę KS Piaseczno zwyciężyło w derbach Pułaskiego Warka 86:78. Goście dzięki bardzo skutecznej grze w II kwarcie (32:21) wyszli na prowadzenie, jednak gospodarze po zmianach stron wrócili na właściwe tory i przechylili szalę na swoją korzyść. W szeregach miejscowych wyróżnił się Patryk Andreas (17 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst), a w przyjezdnych Patryk Przyborowski (25 oczek, 8 desek), Dawid Mieczkowski (13 punktów, 3 zbiórki i 9 asyst), Konrad Kapturski (11 oczek, 8 desek) i Paweł Piros (15 oczek, 9 zbiórek i 3 asysty). Legia Warszawa dobrze rozpoczęła walkę o I ligę i wygrała przed własną widownią z AZS-em Politechniką Rzeszowską 66:45. Gościom udało się rzucić tylko 17 punktów po przerwie, co nie przystoi w walce o wyższą klasę rozgrywkową.

Wyniki:

Grupa A

SMS PZKosz Władysławowo - Stawiński Basket Piła 70:80 (13:19, 21:22, 13:22, 23:17)
Stan: 0:1

KS Ksieżak Łowicz - MKS Skierniewice 77:92 (16:20, 28:31, 21:26, 12:15)
Stan: 0:1

King Wilki Morskie Szczecin - KSK Noteć Inowrocław 91:58 (27:19, 19:11, 26:16, 19:12)
Stan: 1:0

Wybrzeże Korsarz Gdańsk - Trefl II Sopot 94:68 (21:19, 16:21, 23:11, 34:17)
Stan: 1:0

Grupa B

KS Pogoń Prudnik - GKS Tychy 79:61 (20:17, 9:17, 22:11, 28:16)
Stan: 1:0

GTK Fluor Gliwice - KS Sudety Jelenia Góra 64:72 (21:23, 7:22, 17:15, 19:12)
Stan: 0:1

KS AZS AWF Katowice - Alba Chorzów 96:74 (25:17, 22:13, 26:16, 23:28)
Stan: 1:0

WKK Wrocław - KKS Mickiewicz-Romus Katowice 86:72 (18:14, 24:21, 17:19, 27:18)

Grupa C

BKS Tur Bielsk Podlaski - Rosa II Radom 76:74 (9:17, 22:12, 24:17, 21:28)
Stan: 1:0

KS Piaseczno - KS Pułaski Warka 86:78 (22:16, 21:32, 18:9, 25:21)
Stan: 1:0

Legia Warszawa - Handlopex AZS Politechnika Rzeszowska 66:45 (13:9, 23:19, 12:5, 18:12)
Stan: 1:0

MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno - AZS AGH Alstom Kraków (przełożony na 28 marca, 20.00)

I runda rozgrywana jest do dwóch zwycięstw. Spotkania rewanżowe odbędą się 27 marca, z wyjątkiem pojedynku w Krakowie (ten dopiero 2 kwietnia). Ewentualne trzecie mecze zostaną rozegrane 3 kwietnia.