Anthony show w Miami! Knicks lepsi od Heat

Carmelo Anthony zdobył 50 punktów a New York Knicks pokonali na wyjeździe osłabionych Miami Heat 102:90. Triple-double Kobe Bryanta dało z kolei wygraną Los Angeles Lakers nad Dallas Mavericks.

Jacek Konsek

Trwa świetna passa New York Knicks, którzy w kapitalnym stylu odnieśli dziewiąte zwycięstwo z rzędu, pokonując na w Miami miejscowych Heat 102:90. Bohaterem spotkania okazał się Carmelo Anthony, zdobywca 50 punktów, w tym siedmiu trójek.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

- Po prostu czułem się dobrze - krótko skwitował swój występ Anthony, który wyrównał życiowy rekord, zdobywając 50 punktów już po raz trzeci w swojej karierze.

Heat bez LeBrona Jamesa, Dwyane Wade'a i Mario Chalmersa fatalnie spisali się w drugiej połowie, którą przegrali różnicą 20 punktów, zdobywając ledwo 32 oczka w dwóch kwartach. Knicks wygrali trzecią i czwartą odsłonę odpowiedni 28:18 i 24:14.

23 punkty dla mistrzów NBA wywalczył Chris Bosh.

Mimo porażki Heat nadal są najlepszym zespołem w NBA (58-16). Dla podopiecznych Erika Spoelstry była to dopiero druga porażka w ostatnich 31 spotkaniach!

***

19. w karierze triple-double Kobe Bryanta dało Los Angeles Lakers cenne zwycięstwo nad Dallas Mavericks 101:81. "Czarna Mamba" miał 23 punkty, 11 asyst i 11 zbiórek, spędzając na parkiecie 47 minut!

Dzięki tej wygranej Jeziorowcy zrównali się bilansem z Utah Jazz. Obie ekipy mają po 39 zwycięstw i 36 porażek. Na chwilę obecną 8. miejsce okupują jednak Jazz, którzy mają lepszy bilans spotkań bezpośrednich.

Dallas próbowali wykorzystać brak Steve'a Nasha i Metty World Peace'a w ekipie Lakers, lecz nawet seryjne faulowanie Dwighta Howarda nie przyniosło efektu. "Superman" całkiem nieźle prezentował się na linii rzutów wolnych, kiedy gospodarze notowali serię 16:1 w decydującym fragmencie gry.

Howard z 24 punktami i 12 zbiórkami był drugim z liderów Lakers. Double-double zaliczyli także Earl Clark (17 pkt i 12 zb) oraz Pau Gasol (14 pkt i 10 zb).

Lakers w najbliższych spotkaniach zagrają z Memphis Grizzlies i Los Angeles Clippers, Jazz z kolei zmierzą się z Denver Nuggets i New Orleans Hornets.