II liga: Znamy pierwszych finalistów

W środę koszykarze w II lidze rozegrali rewanżowe spotkania w półfinałach. Jako pierwszy awans wywalczyli gracze z Jaworzna.

Stanisław Grabowski

W grupie B AZS AWF Katowice wygrał na wyjeździe z GTK Gliwice 92:77 dzięki czemu dojdzie do trzeciej konfrontacji w tej parze. 20 punktów dla zwycięzców rzucił Kamil Nowak, 17 dodał Marceli Dziemba, a 13 oczek i 10 asyst to wynik Marcina Ecki. Katowiczanie sukces zawdzięczają kapitalnej trzeciej kwarcie wygranej 33:12. W drugim spotkaniu Pogoń Prudnik przedłużyła swoje szansę na I ligę, pokonując WKK Wrocław 82:68. Po raz kolejny wyróżnił się Jarosław Pawłowski, autor 16 punktów i 15 zbiórek. 19 oczek, 6 desek i 6 asysty dołożył Maciej Lepczyński.

W grupie C MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno po raz drugi pokonała Tura Bielsk Podlaski czym zapewniło sobie grę w finale. Do wyjazdowej wygranej poprowadziła gości trójka graczy: Łukasz Bąk (14 punktów, 10 zbiórek), Tomasz Zych (16 oczek,7 desek, 7 asyst) i Daniel Goldammer (21 punktów i 15 zbiórek, eval 36). W Warszawie Legia, dzięki znakomitej drugiej połowie (51:30) zwyciężyła w derbach KS Piaseczno co dało jej awans do finału. W szeregach zawodników Piotra Bakuna I Roberta Chabelskiego wyróżnił się Łukasz Zajączkowski, autor 21 oczek, 4 zbiórek i 5 asyst.

Wyniki:

GRUPA A

MKS Skierniewice - SMS PZKosz Władysławowo (przełożone na 17.04. 20.00)
Stan: 1:0 dla SMS PZKosz Władysławowo

Trefl II Sopot - King Wilki Morskie Szczecin (przełożone na 17.04. 18.00)
Stan: 1:0 dla King Wilki Morskie Szczecin

GRUPA B

GTK Fluor Gliwice - KS AZS AWF Katowice 77:92 (17:17, 24:22, 12:33, 24:20)
Stan: 1:1

Pogoń Prudnik - WKK Wrocław 82:68 (24:17, 14:14, 24:24, 20:13)
Stan: 1:1

GRUPA C

Legia Warszawa - KS Piaseczno 92:66 (24:14, 17:22, 31:17, 20:13)
Stan: 2:0 dla Legii Warszawa
Awans: Legia Warszawa

Tur Bielsk Podlaski - MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworazno 71:81 (20:31, 20:14, 17:17, 14:19)
Stan: 2:0 dla MCKiS Jaworzno
Awans: MCKiS Jaworzno

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.