Zwycięski Stelmet nadal walczy o drugie miejsce

Stelmet Zielona Góra pokonał Energę Czarnych Słupsk i nadal ma szansę na zajęcie drugiego miejsca przed play-off. Zespół Mihailo Uvalina pokonał Energę Czarnych Słupsk 83:74.

Michał Fałkowski

Gdy Łukasz Koszarek udanie zakończył kontrę na dwie i pół minuty przed końcem trzeciej kwarty, Stelmet Zielona Góra objął 15-punktowe prowadzenie, 64:49, i wydawało się, że Energa Czarni Słupsk nie powinni mieć już żadnych złudzeń. Tym bardziej, że przed decydującą odsłoną przewaga gospodarzy zmalała tylko nieznacznie, do trzynastu oczek (67:54).

Podopieczni Andreja Urlepa nie zamierzali jednak łatwo poddać tego spotkania - po celnym rzucie Rodericka Trice'a w 32. minucie zmniejszyli straty do sześciu oczek (64:70), zaś w późniejszych fragmentach meczu jeszcze trzykrotnie dochodzili miejscowych na dystans pięciu punktów - tak było m.in. na niespełna cztery minuty przed końcem po celnej dobitce Michała Nowakowskiego (71:76).

Kluczowe 180 sekund zdecydowanie należało jednak do gospodarzy - słupszczanie popełnili w tym czasie aż trzy straty i spudłowali trzy rzuty. Trafienia Koszarka oraz Waltera Hodge'a natomiast dały zwycięstwo Stelmetowi 83:74.

Wspomniany Portorykańczyk wrócił do gry po meczowej pauzie spowodowanej dyskwalifikacją i od razu okazał się najlepszym strzelcem zespołu z dorobkiem 18 punktów i pięciu asyst. Niewiele gorszy był jednak Quinton Hosley - autor 17 oczek - który stanowił o sile zespołu w pierwszej kwarcie, gdy zdobył osiem z 23 punktów zespołu. Taki sam dorobek punktowy w tej części pojedynku zanotował również Dejan Borovnjak, który ostatecznie do 12 oczek dodał osiem zbiórek.

W zespole Energi Czarnych zabrakło Yemi Gadri-Nicholsona, lecz mimo to słupszczanie wygrali walkę na tablicach 39:29 (bardzo udanie zastąpił go Bryan Davis, który uzbierał 15 punktów i sześć zbiórek). Byli lepsi również w asystach (21:18), lecz jednocześnie popełnili aż 18 strat, przy tylko ośmiu błędach gospodarzy.

Dzięki temu zwycięstwu Stelmet nadal ma szansę na zajęcie drugiego miejsca przed play-off.

Stelmet Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk  83:74 (23:20, 19:15, 25:19, 16:20)

Stelmet: Hodge 18, Hosley 17, Koszarek 15, Borovnjak 12, Stević 11, Chanas 5, Sroka 3, Białek 2

Energa Czarni: Davis 15, Nowakowski 13, Dutkiewicz 11, Trice 10, Brandwein 9, Kostrzewski 8, Dabkus 2