II liga: Będą decydujące starcia

W środę koszykarze II ligi rozegrali rewanżowe spotkania finałowe w swoich grupach. Gospodarze wykorzystali atut parkietu i doprowadzili tym samym do trzecich spotkań.

W grupie A SMS PZKosz Władysławowo niespodziewanie wygrał z faworytem, King Wilkami Morskimi Szczecin 72:66 i w weekend uda się na trzecie, decydujące starcie. W szeregach młodzieży na słowa pochwały zasłużył Mikołaj Witliński (13 punktów, 8 zbiórek) i Kamil Zywert (10 oczek, 9 asyst). Dla gości 20 punktów rzucił Piotr Pluta dodając do tego 7 zbiórek, 13 i tyle samo desek dodał Radosław Bojko.

W grupie B WKK Wrocław również za sprawą bardzo dobrej trzeciej kwarcie (27:13) pokonał AZS AWF Katowice 77:59. Double-double wśród miejscowych zanotował Bartosz Diduszko (12 punktów, 11 zbiórek), 19 oczek i 6 asyst miał Jan Grzeliński, a 9 punktów i 14 zbiórek dodał Mirosław Łopatka.

Legia Warszawa od pierwszych minut przejęła inicjatywę w rewanżowym meczu z MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno i do przerwy było już po emocjach (40:17). Liczba punktów rzuconych przez pierwsze dwadzieścia minut przez gości nie przystoi zespołowi, który chce awansować.
Wyniki:

GRUPA A

SMS PZKosz Władysławowo - King Wilki Morskie Szczecin 72:66 (28:23, 15:19, 17:7, 12:17)

Stan rywalizacji: 1:1

GRUPA B

WKK Wrocław - AZS AWF Katowice 77:59 (17:18, 18:15, 27:13, 15:13)

GRUPA C

Legia Warszawa - MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno 74:49 (19:7, 21:10, 12:11, 22:21)