Niesamowity Spanoulis zapewnił Olympiakosowi tytuł!

Podobnie jak w poprzednim roku, najlepszym zespołem Starego Kontynentu został Olympiakos Pireus. W finale Euroligi grecki zespół pokonał Real Madryt 100:88 a koncert gry dał Vassilis Spanoulis.

Jacek Konsek

Olympiakos po pierwszej kwarcie przegrywał aż 10:27, lecz w kolejnych odsłonach gral zdecydowanie lepiej od Realu. Kapitalną drugą kwartę zanotował Vassilis Spanoulis, który wszystkie 22 punkty zdobył po przerwie! 31-latek trafił pięć trójek, rozdał cztery asysty i pociągnął zespół w czwartej, kluczowej kwarcie.

W ostatnich 10 minutach koszykarze z Pireusu zdobyli aż 39 punktów! Zwycięzcy aż 42-krotnie stawali na linii rzutów wolnych, wykorzystując 33 próby.

Spanoulis otrzymał nagrodę MVP za mecz finałowy. Lider Olympiakosu został także wybrany najwartościowszym graczem sezonu zasadniczego.

20 punktów, pięć asyst i pięć zbiórek dołożył dla triumfatorów Acie Law, znany z występów w NBA. Wśród pokonanych wyróżnili się Rudy Fernandez (21 pkt) oraz Sergio Rodriguez (17 pkt).

Dla greckiego zespołu to trzeci triumf w Eurolidze. Wcześniej wygrywali w 1997 i 2012 roku.

Olympiacos Pireus - Real Madryt 100:88 (10:27, 27:14, 24:20, 39:27)
(Spanoulis 22, Law 20, Hines 12 - Fernandez 21, Rodriguez 17, Llull 14)

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.