Kto numerem jeden w drafcie? (wideo)

Nerlens Noel i Ben McLemore to dwaj główni kandydaci do numeru jeden podczas czerwcowego draftu w NBA. Kto okaże się największym wygranym tegorocznego naboru?

Jacek Konsek
Jacek Konsek

Większość liczących się serwisów zajmujących się draftem i koszykówką akademicką wskazuje na środkowego uczelni Kentucky. Nerlens Noel 12 lutego zerwał co prawda więzadła krzyżowe w kolanie, lecz nadal wielu fachowców przewiduje, że zostanie wybrany z pierwszym numerem.

W sezonie 2012/2013 Noel rozegrał 24. spotkania, w których notował średnio 10,5 punktu, 9,5 zbiórki i 4,4 bloki. 19-latek mierzy 213cm i waży 95kg.

Niektórzy jako "jedynkę" wskazują z kolei Bena McLemore'a. 20-letni snajper z uczelni Kansas w swoim jedynym sezonie na parkietach NCAA notował średnio 16,4 punktu i 5,3 zbiórki. Jego styl gry i umiejętności strzeleckie porównywane są do Ray'a Allena.

Na nieco ponad miesiąc przed draftem wysoko stoją również akcje takich zawodników jak: Victor Oladipo, Kelly Olynyk, Anthony Bennett, Shabazz Muhammad, Otto Porter, Trey Burke, Cody Zeller czy Alex Len.

Tegoroczny nabór odbędzie się 27 czerwca.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×