Oceniamy Polaków po meczu z Wielką Brytanią: Odrodzenie Kelatiego oraz Ignerskiego

Polska reprezentacja koszykarzy pewnie pokonała Wielką Brytanię 85:66. Najlepszymi zawodnikami Ignerski oraz Kelati. Zobacz, jak oceniliśmy pozostałych graczy kadry.

Karol Wasiek

Trener Dirk Bauermann w sobotnim meczu skorzystał z usług całej dwunastki zawodników, aczkolwiek Przemysław Zamojski zagrał tylko pięć minut, z kolei Łukasz Wiśniewski dziesięć. Polacy zagrali znacznie lepiej niż w piątek i zasłużyli na zwycięstwo. Wygrana byłaby jeszcze większa, ale goście na końcu zmniejszyli nieco straty. Zresztą potwierdza to wynik czwartej kwarty, którą Brytyjczycy wygrali aż 22:12.

- Trzeba oddać rywalom to, że walczyli przez cały mecz, co nie jest łatwe, gdy przegrywa się wieloma punktami - stwierdził Bauermann, opiekun kadry.

Skala ocen: 1-6

Rozgrywający:

Łukasz Koszarek - 4. Przyzwoity występ naszego głównego playmakera, który dostał od trenera Bauermanna tylko 19 minut. Oddał jeden celny rzut z dystansu, notując przy okazji sześć asyst. Na tle mało wymagających Brytyjczyków Koszarek wypadł nieźle.

Krzysztof Szubarga - 3,5. "Szubi" oddał cztery rzuty, ale tylko jeden był skuteczny. Z kolei lepiej rozgrywający sprawdził się w roli asystenta, bo na swoim koncie zapisał aż siedem takich podań. Dobry backup dla Koszarka na EuroBasket.
Szubarga będzie dobrym zmiennikiem dla Koszarka Szubarga będzie dobrym zmiennikiem dla Koszarka