IBC: Energa Czarni wyeliminowali Trefl Sopot

Czarni Słupsk nie tylko obronili zaliczkę z pierwszego meczu, ale jeszcze ją powiększyli, eliminując ekipę z Sopotu z walki w Intermarche Basket Cup. Słupszczanie zwyciężyli u siebie 72:66.

Piotr Dobrowolski

Właściwie już pierwsza kwarta "ustawiła" całe spotkanie. Gospodarze, po zwycięstwie w pierwszym meczu 8 punktami, w początkowych 10 minutach zdobyli 26 "oczek" przy zaledwie 10 rywali. Przez to mogli kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie.

Co prawda drugą odsłonę podopieczni Andreja Urlepa przegrali znacznie, bo 9:20, jednak w kolejnych fragmentach powrócili do dobrej dyspozycji. W dwóch następnych częściach postawili kropkę nad "i", awansując tym samym do drugiej rundy Pucharu Polski koszykarzy.

Swoją drużynę do sukcesu poprowadził Jordan Hulls, autor 22 punktów i 4 asyst. 34 "oczka" dołożył tercet Roderick Trice - Garrett Stutz - Keith Wright. W szeregach przyjezdnych najskuteczniejszy okazał się... były zawodnik Czarnych, Yemi Gadri-Nicholson. Zapisał na swoim koncie 15 punktów, zanotował 8 zbiórek. Wspierał go Sarunas Vasiliauskas - 13 "oczek", 5 podań otwierających drogę do kosza i 4 zebrane piłki.

Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot 72:66 (26:10, 9:20, 19:15, 18:21)

Czarni: Hulls 22, Trice 12, Wright 12, Stutz 10, Dutkiewicz 7, Jankowski 5, Długosz 2, Borowski 2, Nowakowski 0, Mokros 0.

Trefl: Gadri-Nicholson 15, Vasiliauskas 13, Jeter 10, Leończyk 10, Michalak 7, Waczyński 6, Roszyk 3, Stefański 2, Brembly 0.