Ciężkie przeprawy faworytów - podsumowanie 3. kolejki Ligi Adriatyckiej

Najwięcej emocji miało towarzyszyć starciu dwóch odwiecznych rywali z poprzedniego sezonu, czyli Hemofarmu Vrsac i Partizanu Belgrad. "Czarno-biali" triumfowali ostatecznie jednym punktem, podobnie jak Cibona Zagrzeb w pojedynku z lokalnym rywalem. Na fotel lidera wskoczył KK Zadar, który rozgromił Bosnę Sarajewo różnicą aż 44 punktów.

Jacek Konsek

Trzeci mecz i trzecia kolejna wygrana Crveny Zvezdy Belgrad. Podopieczni Svetislava Pesicia po zaciętym i emocjonującym boju zwyciężyli tym razem Olimpiję Lublanę. Pojedynek obfitował w wiele zwrotów akcji, i tak na przykład w pierwszej połowie Czerwona Gwiazda prowadziła 31:21, aby przegrać tę część gry 40:42. Bardzo podobnie wyglądała rozgrywka po krótkiej przerwie. Znów niewielką przewagę osiągnęli gospodarze, żeby po chwili na tablicy wyników pojawił się kolejny remis - 71:71. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich kilkudziesięciu sekundach, kiedy to duet Andre Owens - Marko Marinovic wypracował bezpieczną przewagę. Obaj zawodnicy uzbierali w sumie aż 42 punkty.

Jeszcze więcej emocji towarzyszyło starciu Hemofarmu Vrsac z Paritzanem Belgrad. Obie drużyny znają się jak łyse konie, bowiem w poprzednim sezonie spotykały się w finale Ligi Adriatyckiej, finale ligi serbskiej oraz... finale pucharu Serbii. Za każdym razem górą z tych pojedynków wychodzili podopieczni Dusko Vujosevicia. Nie inaczej było tym razem, choć o zwycięstwo było bardzo trudno. Kluczowy okazał się run 9:2 w ostatnich minutach, dzięki któremu Pomarańczowi nie byli już w stanie odwrócić losów gry. 20 punktów dla zwycięzców uzbierał reprezentant Serbii Novica Velickovic.

Różnicą zaledwie jednego punktu zakończyły się także derby Zagrzebia. Faworyzowana Cibona niezmiernie męczyła się z lokalnym rywalem, lecz ostatecznie odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Bohaterem meczu okazał się silny skrzydłowy Vedran Vukusic, który w ostatnich sekundach zapewnił Cibonie zwycięstwo. Wcześniej obie ekipy toczyły wyrównaną rywalizację a najjaśniejszą postacią na parkiecie był Rawle Marshall, zdobywca 29 punktów.