NBA: Przełamanie Magic, Thunder na fali

Orlando Magic wygrali pierwszy mecz w 2014 roku i przełamali tym samym pasmo dziesięciu porażek. Po raz trzeci w sezonie Phoenix Suns ograli natomiast Denver Nuggets.

Patryk Pankowiak

Los Angeles Lakers zrewanżowali się Toronto Raptors za grudniową porażkę. Przyjezdni z Hollwyood przez większość niedzielnego pojedynku gonili rozpędzonych rywali, by ostatecznie objąć prowadzenie 97:96 na 4 minuty i 7 sekund przed ostatnią syreną. Jednopunktowa zaliczka szybko urosła do czterech "oczek" przewagi.

Co prawda Dinozaury po trójce Kyle'a Lowry'ego cały czas pozostawały w grze, ale wtedy do akcji wkroczył Nick Young. Snajper urodzony w Los Angeles trafił kluczowy rzut zza łuku, a następnie przypieczętował zwycięstwo Lakers czterema celnymi rzutami osobistymi. 28-latek w 30 minut skompletował w sumie 29 punktów, a 22 i 9 zbiórek dorzucił Pau Gasol. Niezłe zawody rozegrał również Ryan Kelly, autor 17 "oczek" (5/7 z gry, 6/6 z linii rzutów wolnych). - Nick robi to przez cały rok i po prostu utrzymuje formę - chwalił swojego podopiecznego Mike D'Antoni, szkoleniowiec szesnastokrotnych mistrzów NBA.

Po drugiej stronie dwoił się i troił DeMar DeRozan, ale nawet jego 23 punkty, 7 asyst i 6 zbiórek nie pomogły Raptors w odniesieniu dwudziestego pierwszego triumfu w trwających rozgrywkach. Bez znaczenia okazało się również dobre wejście z ławki Patricka Pattersona (17 punktów, 7 zbiórek w 29 minut) czy karciane oczko Lowry'ego. Gospodarze z Kanady mieli wyraźne problemy w rzutach za trzy - 9/30 przy 12/22 Lakers mówi samo za siebie.

Koniec niechlubnej serii Orlando Magic. Drużyna z Florydy przełamała się w spotkaniu przeciwko Celtom z Massachusetts. Dwa kluczowe rzuty wolne zaaplikował rywalom Tobias Harris, dzięki czemu gospodarze z Amway Center triumfowali 93:91.

Magików do sukcesu poprowadził Arron Afflalo, który zapisał na swoim koncie 20 punktów, 13 zbiórek i 6 asyst. 22 "oczka" dla pokonanych uzbierał Jeff Green, a 6 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty, przechwyt i 3 straty w swoim drugim spotkaniu w tym sezonie zanotował Rajon Rondo.

OKC Thunder mają chrapkę na odzyskanie tronu w Konferencji Zachodniej. Drużyna Scotta Brooksa wygrała już trzeci mecz z rzędu i obecnie z bilansem 31-10 plasuje się na trzeciej lokacie, tracąc do pierwszych San Antonio Spurs zaledwie jeden triumf.

Grzmot nie miał problemów z pokonaniem przeciętnych Sacramento Kings, chociaż aż 38 punktów (11/18 z gry, 4/8 za 3) zdobył Isaiah Thomas. Niezłe 16 punktów i 14 zbiórek miałby DeMarcus Cousins, ale podkoszowy popełnił do tego 7 strat.

30 punktów i 9 asyst uzbierał niezawodny Kevin Durant, a 20 "oczek" dodał Serge Ibaka. - Moi koledzy z drużyny stawiali dla mnie zasłony i często graliśmy akcje typu pick-and-roll - mówił 25-letni skrzydłowy.

Phoenix Suns wygrali trzecią kwartę 33:24, a całe spotkanie 117:103 i zanotowali 23 triumf w sezonie 2013/2014. Podopieczni Jeffa Hornaceka pokonali Denver Nuggets już po raz trzeci w trwających rozgrywkach. Świetne 30 punktów, trafiając 12 na 16 rzutów z gry i 5 na 7 zza łuku zaaplikował rywalom Channing Frye, którego można uznać za głównego ojca sukcesu Słońc.

Po stronie Bryłek, 17 "oczek" i 14 asyst uzbierał Ty Lawson, a 13 zebranych piłek i 14 punktów zapisał w swoim dorobku J. J. Hickson. Nie mniej, drużyna z Kolorado po niedzielnej porażce wyrównała swój bilans do 20-20.