Partizan i Crvena Zvezda na szczycie - podsumowanie 4. kolejki Ligi Adriatyckiej

Kolejna seria gier w Lidze Adriatyckiej za nami i kolejne emocje do samego końca niemalże na wszystkich parkietach. Obrońca tytułu Partizan Belgrad potrzebował dogrywki, aby uporać się z KK Zadar a lider rozgrywek Crvena Zvezda Belgrad tylko jednym punktem zwyciężyła na wyjeździe Wojwodinę Nowy Sad. W pozostałych spotkaniach także nie zabrakło dramaturgii.

Jacek Konsek

Najwięcej emocji miał dostarczyć pojedynek Partizana Belgrad i KK Zadar. I tak właśnie było. Gospodarze byli stawiani przed tym meczem w roli faworytów, co początkowo zdali się potwierdzać. Pewne prowadzenie w pierwszej kwarcie oraz 18-punktowa (52:34) przewaga w 24 minucie powinny były załatwić sytuację. Tymczasem koszykarze z Dalmacji prowadzeni przez Malika Dixona i Todora Gecevskiego szybko odrobili straty i doprowadzili do dogrywki. W niej znów Zadar miał okazję przechylenia szali na swoją korzyść, lecz bohaterem Partizana okazał się Milenko Tepic. 21-letni strzelec "czarno-białych" zdobył ostanie 5 punktów w meczu, dzięki czemu stołeczna ekipa pozostaje wciąż bez porażki w Lidze Adriatyckiej.

Świetne widowisko miało także miejsce w Nowym Sadzie, gdzie aż 5 tysięcy fanów koszykówki śledziło pojedynek miejscowej Wojwodiny z liderem rozgrywek Crveną Zvezdą Belgrad. Tulipany rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia prowadząc po pierwszej kwarcie 31:17. Podopieczni Svetislava Pesicia szybko jednak wrócili do dobrej gry i w drugiej kwarcie odrobili cały deficyt. Spotkanie rozstrzygnęło się ostatecznie w samej końcówce a punkty na wagę zwycięstwa zdobył Boris Bakic. Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był zdecydowanie Vladimir Stimac, który na swoim koncie zapisał 22 punkty oraz 6 zbiórek. Dzięki tej wygranej Czerwona Gwiazda zachowała pozycję lidera.

Na dobrą drogę wraca Cibona Zagrzeb, która w końcu rozegrała przyzwoity mecz. Wielokrotni mistrzowie Chorwacji pokonali we własnej hali zawsze groźną Buducnost Podgorica a do wygranej poprowadził ich tercet nowych zawodników - Troha, Prkacin i Kus. Wszyscy ci zawodnicy mają już duże doświadczenie i zostali sprowadzeni do Zagrzebia, aby pomóc Cibonie w osiągnięciu zamierzonych celów. Goście z Czarnogóry jedynie w inauguracyjnej kwarcie sprawiali lepsze wrażenie od Chorwatów, którzy z każdą kolejną minutą zaczęli grać coraz skuteczniej. Podopieczni Velimira Perasovicia z bilansem 2 zwycięstw i tylu samo porażek plasują się na 6 miejscu w rozgrywkach.