NBA: Trzecia z rzędu porażka Thunder

Oklahoma City Thunder wciąż nie potrafi wygrać meczu przed własną publicznością. Najlepsza drużyna na Zachodzie przegrała już trzecie kolejne spotkanie, tym razem z Cleveland Cavaliers.

Jacek Konsek

- Nikt w szatni, w tym ja, nie czuje się dobrze z tym faktem. Wiemy jednak, że potrafimy grać zdecydowanie lepiej. Musimy jednak zmaksymalizować nasz potencjał - powiedział Scott Brooks, szkoleniowiec Oklahomy City Thunder, która po przerwie na Mecz Gwiazd przegrała wszystkie trzy spotkania.

W środę OKC pogrążył Kyrie Irving, który utrzymuje wielką formę z weekendu Gwiazd. MVP All Star Game zdobył 31 punktów, miał dziewięć asyst, pięć zbiórek i cztery przechwyty.

- Kyrie zagrał wielki mecz dla nas. Był bardzo efektywny w 43 minuty jakie spędził na parkiecie, szczególnie w ofensywie - przyznał Mike Brown, trener Cavs.

Irving 14 punktów zdobył w czwartej kwarcie, w której cały zespół gości popisał się świetną skutecznością. Kawalerzyści mieli 14/21 z gry, wygrywając tę część aż 42:28!

28 punktów, 10 zbiórek i dziewięć asyst zapisał na swoim koncie lider OKC Kevin Durant. 24 oczka i dziewięć asyst dołożył Russell Westbrook, po którego powrocie Thunder pozostają bez wygranej.

Po raz w tym sezonie Los Angeles Clippers pokonali Houston Rockets, tym razem 101:93. 23 punkty i 16 zbiórek wywalczył dla LAC Blake Griffin, a cichym bohaterem okazał się Darren Collison, który w końcówce siedem ważnych punktów.

Wśród pokonanych 23 punkty i 11 zbiórek zapisał na swoim koncie Dwight Howard, z kolei 18 oczek dołożył James Harden. Słabiej spisał się będący ostatnio w wyśmienitej formie Chandler Parsons, który miał 3/13 z gry i uzbierał ledwo siedem oczek.

Cliipers i Rockets to sąsiedzi w ligowej tabli, więc każdy mecz dla tych drużyn będzie niezwykle istotny w kontekście rozstawienia przed fazą play off.

Katastrofalny mecz w wykonaniu Brooklyn Nets. Koszykarze z największymi płacami w NBA przegrali 80:124 z Portland Trail Blazers! 44-punktowa porażka jest oczywiście najgorszym występem podopiecznych Jasona Kidda w obecnym sezonie.

Blazers w wygranej nie przeszkodził fakt, że w ich szeregach zabrakło lidera LaMarcusa Aldridge'a, który wciąż jest kontuzjowany.

Mo Williams z 21 punktami był najlepszym graczem PTB, a efektownymi wsadami i double-double popisał się Will Barton, który do 20 oczek dołożył 11 zbiórek.