Polscy koszykarze za granicą

Koszykarskie rozgrywki na europejskich parkietach rozpoczęły się na dobre. W klubach całej Europy, od gorącej Hiszpanii do zimnej Rosji, obecni są nasi rodacy. W miniony weekend najlepiej zaprezentował się duet z ligi rosyjskiej Maciej Lampe-Szymon Szewczyk. Bardzo dobrze spisują się także Polacy w mniej znanych rozgrywkach, jak choćby Zbigniew Białek (Węgry) czy Michał Hlebowicki (Ukraina).

Jacek Konsek

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - 27 minut, 16 punktów i 5 zbiórek w wygranym meczu z Uniksem Kazań. Zespół Polaka nie przegrał jeszcze meczu w tym sezonie i z bilansem 5-0 zajmuje 1. miejsce w tabeli.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - 23 minuty, 22 punkty, 5 zbiórek i 2 przechwyty w wygranym meczu ze Spartakiem Priomrje Władywostok. Drużyna Polaka zajmuje 5. miejsce. W poniedziałek Lokomotiw zagra z Enisejem Krasnojarsk.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - jego drużyna pauzowała. W 5 spotkaniach tego sezonu Ignerski zdobywa przeciętnie 11,4 punktu i 4,6 zbiórki.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 25 minut, 10 punktów i 2 asysty w wygranym meczu z Caceres 2016 Basket. W 7. spotkaniach tego sezonu Chyliński zdobywa średnio 10,7 punktu i 2 zbiórki. Drużyna Polaka zajmuje 6. miejsce.

WŁOCHY

Tomasz Kęsicki (Basket Crabs Rimini, 2 liga) - 24 minuty, 7 punktów i 6 zbiórek w przegranym meczu z Banco Sardegna. W 5 spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 7,4 punktu i 6,4 zbiórki. Drużyna Polaka zajmuje 15. miejsce.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - 18 minut, 14 punktów i 5 zbiórek w wygranym meczu z BK Decin. Drużyna Tomaszka z kompletem zwycięstw prowadzi w rozgrywkach.

Kordian Korytek (NH Ostrava) - 14 minut, 8 punktów i 2 zbiórki w przegranym meczu z Geofin Novy Jicin. Zespół Polaka doznał 7. kolejnej porażki i zamyka ligową tabelę.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mykolaiv) - 36 minut, 15 punktów, 7 zbiórek i 2 bloki w wygranym meczu z Khimik Yuzny. Dla zespołu Hlebowickiego była to pierwsza wygrana w sezonie. Obecnie Mykolaiv plasuje się na 7. miejscu.

WĘGRY

Zbigniew Białek (Lami-Ved Kormend) - 34 minuty, 11 punktów, 12 zbiórek w wygranym meczu z Soproni Sordogok. Zespół Polaka wygrał drugi mecz z rzędu i zajmuje 2. miejsce.