ME U-20: Kapitalny mecz Puss! Polki zagrają o 5. miejsce

Karolina Puss zdobyła 15 ze swoich 23 punktów w czwartej kwarcie i poprowadziła Polki do wygranej nad Rosją 69:65 w ME koszykarek do lat 20. Biało-czerwone w niedzielę zagrają o 5. miejsce.

Jacek Konsek

Pod koniec trzeciej kwarty Polki były w bardzo trudnej sytuacji. Przegrywały bowiem 43:52 i miały tylko dziesięć minut, aby odrobić deficyt i zagrać w niedzielę o 5. lokatę na mistrzostwach Europy. Na szczęście w naszej kadrze kapitalny mecz rozegrała Karolina Puss, która poprowadziła biało-czerwone do wygranej.

Zawodniczka Rivery Gdynia w ostatniej kwarcie zdobyła aż 15 ze swoich 23 punktów. Polska rzucająca w ostatniej minucie najpierw trafiła za trzy punkty, a w ostatnich sekundach skutecznie wykończyła szybki kontratak.

Oprócz Puss wyróżniła się Angelika Stankiewicz, która zdobyła 19 punktów, choć potrzebowała do tego aż 25 rzutów.

W niedzielę Polki powalczą o 5. lokatę. Rywalem naszej drużyny będzie Łotwa. Początek spotkania o 16:15.

Polska - Rosja 69:65 (16:14, 16:18, 13:20, 24:13)

Polska: Puss 23, Stankiewicz 19, Adamowicz 7, Naczk 6, Jakubiuk 6, Woźniak 4, Skrzecz 2, Marciniak 2, K. Jaworska 0, Szajtauer 0.

Najwięcej dla Rosji: Szetina 18, Rażewa 12.