Preseason: Gortat na szóstkę, porażka Wizards

Marcin Gortat miał sześć punktów, siedem zbiórek i trzy bloki, lecz jego Washington Wizards przegrali pierwszy mecz w preseasonie. Czarodzieje ulegli Charlotte Hornets 86:99.

Jacek Konsek

Marcin Gortat przebywał na parkiecie 27 minut, w czasie których trafił trzy z ośmiu z prób z gry, co dało w sumie sześć punktów. Dorobek Polaka mógł być lepszy, gdyby nie fakt, że chybił wszystkie cztery rzuty wolne. Łodzianin zapisał na swoim koncie również siedem zbiórek, trzy bloki i asystę. Dłużej na parkiecie przebywał od niego tylko DeJuan Blair.

To był najgorszy mecz w wykonaniu Wizards, którzy po kilku minutach przegrywali już 2:12 i ani razu nie zdołali wyjść na prowadzenie. Koszykarze z Charlotte prowadzili różnicą nawet 23 punktów, a najlepszym graczem spotkania okazał się Gary Neal, autor 19 punktów.
W ekipie Czarodziei najwięcej punktów wywalczył nowy nabytek stołecznej ekipy Xavier Silas - 16. Debiutant Otto Porter dołożył 14 punktów.

Toronto Raptors pokonali Boston Celtics, a do wygranej poprowadził ich duet Kyle Lowry - DeMar DeRozan, który uzbierał 36 punktów. Celtom na nic zdały się 22 punkty w wykonaniu Avery'ego Bradley'a.

Oklahoma City Thunder na wyjeździe pokonała Dallas Mavericks 118:109. Liderzy OKC Kevin Durant i Russell Westbrook grali tylko w pierwszej połowie, lecz zdążyli zdobyć odpowiednio 12 i 13 punktów. Najlepszym strzelcem meczu okazał się Anthony Morrow, zdobywca 21 oczek. W ekipie Mavs zabrakło Dirka Nowitzkiego i Monty Ellisa.