Wielkie emocje w Kutnie. Asseco poległo po dogrywce

Koszykarzom Asseco nie udało się zrehabilitować za wstydliwą porażkę z Jeziorem. W kolejnym meczu, w starciu z Polfarmeksem Kutno, znowu musieli obejść się smakiem zwycięstwa.
Łukasz Żaguń

Gdynianie ewidentnie zgubili gdzieś swoją formę sprzed kilku tygodni, kiedy to z kwitkiem potrafili odprawić takie zespoły jak Anwil Włocławek, Trefl Sopot czy Stelmet Zielona Góra. Alarm włączył się już podczas ostatniego pojedynku z Jeziorem Tarnobrzeg. Teraz rozbrzmiewa jeszcze głośniej.

Gościom na nic zdała się w tym meczu znakomita postawa A.J. Waltona. Amerykanin dwoił się i troił w ataku - punktował, zbierał, asystował - ale od porażki swojego teamu uchronić nie zdołał. Paradoksalnie, Walton wcale nie mógł tego dnia narzekać na brak wsparcia. Solidnie prezentowali się bowiem Ovidijus Galdikas, a także Piotr Szczotka . Większą determinacją na parkiecie wykazali się jednak gospodarze.

Początek meczu nie wskazywał jednak na to, że to gdynianie zejdą z parkietu pokonani. W tym fragmencie grali bowiem skuteczniej od rywala, a także solidnie bronili. Z każdą kolejna minutą jednak koszykarze Polfarmeksu czuli się coraz pewniej. W ostatniej kwarcie byli nawet bliscy zakończenia spotkania w regulaminowym czasie, ale Asseco zdołało jeszcze rzutem na taśmę doprowadzić do dogrywki.

W dodatkowych pięciu minutach właściwie od początku zarysowała się przewaga gospodarzy. Na odrabianie strat było już zatem za późno.

Polfarmex zagrał w tym meczu bardziej zespołowo i popełniał też mniej niewymuszonych błędów. I to właśnie te aspekty sprawiły, że mógł walczyć z Asseco jak równy z równym. Nie da się też oczywiście pominąć świetnej postawy Kwamaina Mitchella, który bezsprzecznie był liderem swojej drużyny w tym meczu.

Kutnianie mają na swoim koncie po tym spotkaniu cztery zwycięstwa (4-4). Identycznym bilansem legitymują się również koszykarze z Gdyni.

Polfarmex Kutno - Asseco Gdynia 86:80 (13:24 15:11, 19:19, 27:20 12:6)

Polfarmex: Mitchell 26, Wołoszyn 17, Malczyk 11, Johnson 11, Auda 8, Bartosz 6, Jakóbczyk 5, Grochowski 2, Jarecki 0, Batka 0.

Asseco: Walton 33, Szczotka 19, Galdikas 10, Parzeński 10, Radosavljevic 4, Kowalczyk 2, Matczak 2, Żołnierewicz 0.

MVP meczu powinien zostać:

Polub Koszykówkę na Facebooku
Komentarze (14):
  • sloik Zgłoś komentarz
    Byłem na meczu i widziałem :D Emocji nie zabrakło :) coś niesamowitego :) to był na razie najlepszy mecz pod względem emocji... Bo jeśli chodzi o skuteczność to średnio... W
    Czytaj całość
    poniedziałek cały trening będzie poświęcony rzutom wolnym hehe :) no pod tym względem katastrofa... Walton jest bardzo dobrym graczem lecz niesamowicie samolubnym na boisku... Przez 6 min 4 kwarty tylko sam grał, myślę że to jest również powód przegranej Gdyni... Pozdrowienia dla kibiców Asseco z którymi miałem okazję pogadać... Bardzo ważna wygrana dla nas kibiców ale również dla zespołu... potrzebowali tego na pewno... Dziękujemy !!!
    • nosek7 Zgłoś komentarz
      Niech ktoś ,prostym językiem wytłumaczy mojej żonie która jest blondi laikiem ,a była drugi raz na meczu dlaczego Kutno ,wygrało jak tamci wiecej razy trafiali do kosz? Nie wiem czy u was
      też tak jest ,czy nie zdajecie sobie z tego sprawy? A poza tym mecz jej się podobał i zawzięcie kibicowała...
      • Gabriel G Zgłoś komentarz
        Nie stawiałem na Was kutniaki ale zwycięstwa gratuluję. Po dogrywce zawsze smakuje podwójnie. Bardzo ciekawy komentarz APG. Ciekawy i celny. Szczególnie we fragmentach dotyczących Dedka.
        Facet poczuł się guru. Ale jak widać za wcześnie. Dla mnie to pomijając trenerkę, gość bez honoru. Umówił się 2 lata teu z Torniem na trenerkę a potem dał drapaka do Startu Gdynia. Cukier to nie do końca moja bajka ale zawsze to Północ a do tego takich numerów nie pochwaliłbym nawet gdyby to był KS Parking Strzeżony Pcim Dolny. Ta się nie robi. Nie ma szacunku. Słabe. Dla Kutna gratki!
        • andrzej_wanda Zgłoś komentarz
          Musze zawsze chyba bać się o wynik Polfarmexu to wtedy będziemy wygrywac. Dzięki chłopaki za meczyk!
          • Kris82_ Zgłoś komentarz
            Pierwsza kwarta słabizna... Trener dziwnie nie bierze czasu jak rywal odchodz. Potem robi się nerwowo. Auda pierwsza połowa w plecy, druga dużo lepiej. Batka nie błysnął. Brak klasycznego
            centra z parciem na kosz. Druga połowa z dogrywką wszystkie emocje złe i dobre w jednym miejscu. Dogrywka bajeczna. Szkoda, że Hubert Pabian nie zagrał bo uważam że grzanie ławy to marnowanie jego talentu. Jarecki poniżej oczekiwań - słaba gra. Fajna poprawa u Krzysia Jakóbczyka. Groszkowi życzę większego skupienia i pewności. Malczyk na równym dobrym poziomie + jego pewne Trójki. Wołoszyn odbudował się w 2 połowie. Kewin z Michellem poprostu czarowali. Piękny doping Kibiców Asseco. Pozdrawiam.
              Kto nie widział niech żałuje,Center dla Kutna pilnie poszukiwany
              • polfarmex_kutno Zgłoś komentarz
                sorki mój błąd ale i tak wielki podziw dla niego
                • Brave23 Zgłoś komentarz
                  chyba 178 ale co tam fakt akcja kolejki. PS. Brawo dla Bartka Wołoszyna za drugą połowę po beznadziejnej pierwszej ma chłopak charakter to widać i Bartosza za walkę (czego brak U Batki
                  znowu najgorszy w zespole) oraz Malczyka za bezcenne trójki i niezłą defensywę.
                    kto widzał ten zazdrosci. poster Mitchella nad Galdikasem - cuudo Koles 168cm przestakuje 217cm zazdro dla niego za ten wyskok !! :D
                      jakie niszczenie Waltona Mitchella ?? Asseco od 4 kwarty grało tylko jedną akcję i dlatego przegrali . Ja tam wolę trójki Kwamaina niż osobiste Waltona bardziej widowiskowe. Gratulacje
                      Polfarmex i dzięki za świetne dramatyczne widowisko
                      • cierpliwy Zgłoś komentarz
                        Super relacja po meczowa dzięki kolego ja stawiałem na Polfarmex.Ukłony jeszcze raz dzięki za fachową relację.APG
                        • gizbern in thorn Zgłoś komentarz
                          BRAVO KUTNO Zazdroszczę emocji i Mitchell'a . Barakuda napisz coś bo uznam że nie żyjesz ;)
                          • soczystybanan Zgłoś komentarz
                            Brawo Kutno :) A Walton... 25 rzutów z gry, 15 osobistych... Szalony :D Galdikas vs Johnson - remis, powiedzmy :D