Trwa świetna passa Akademików. "Kluczem jest defensywa"

Piąte zwycięstwo z rzędu, a ósme w całych rozgrywkach, odnieśli w sobotę koszykarze AZS Koszalin, którzy zajmują na ten moment drugie miejsce w tabeli.

Karol Wasiek

Koszalinianie świetnie rozpoczęli obecne rozgrywki. Akademicy kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Podopieczni Igora Milicicia w sobotę odnieśli już ósmą wygraną wygraną w sezonie. AZS pewnie pokonał Rosę Radom 87:69. Tego zwycięstwa nie byłoby, gdyby nie świetna postawa zespołu w czwartej kwarcie, którą gospodarze wygrali 34:16! Brylowali w niej Goran Vrbanc (dziewięć punktów) i Artur Mielczarek - osiem oczek.

- Od drugiej kwarty zaczęliśmy w pełni realizować nasze założenia. Byliśmy agresywni w obronie i to był klucz do zwycięstwa w tym spotkaniu. Widać dużą poprawę w tym elemencie gry, w porównaniu do poprzedniego meczu z Polskim Cukrem Toruń. Ten fakt nas bardzo cieszy - podkreśla Igor Milicić, opiekun Akademików z Koszalina.
Igor Milicić: Defensywa jest kluczem Igor Milicić: Defensywa jest kluczem
Przed meczem w obozie AZS panowała bardzo bojowa atmosfera. Koszalinianie zdawali sobie sprawę, że Rosa to bardzo groźny rywal. - To jest bardzo cenne zwycięstwo dla naszego zespołu. Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo Rosa Radom to bardzo trudny przeciwnik. Szanowaliśmy tego rywala, bo ta drużyna gra bardzo ładną koszykówkę i ich pozycja w tabeli nie jest przypadkowa - ocenia Milicić, który cieszy się, że jego zespół zaczyna coraz lepiej prezentować się w formacji defensywnej.

- Liczę na to, że to właśnie skuteczną defensywą będziemy wygrywali kolejne spotkania - zaznacza opiekun Akademików.

Rosa znów zawaliła czwartą kwartę. "AZS nas rozstrzelał"

Czy AZS Koszalin stanie na pudle w tym sezonie?