Nowy rekord lidera - relacja z meczu BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - AZS Politechnika Poznań

Zgodnie z planem, łatwe zwycięstwo na własnym placu boju zanotowali w sobotni wieczór koszykarze BM Slam Stali. Ostrowianie pokonali Akademików aż 107:66.

Patryk Pankowiak
Żółto-niebiescy nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń i wygrali już dziewiąty mecz w hali przy ulicy Kusocińskiego, umacniając się na pozycji lidera I-ligi. Ostrowska twierdza wciąż nie została zdobyta, a nadal zwycięstwa na wyjeździe nie odnieśli Akademicy z Poznania. Dla podopiecznych Waldemara Mendela klęska w 17. kolejce jest już czternastą w trwającej kampanii.
Gospodarze skutecznie rozmontowywali kiepską defensywę przyjezdnych, korzystny wynik na ich korzyść nawet przez moment nie był zagrożony, a do przerwy prowadzili już nawet 60:30. W drugiej kwarcie świetną zmianę dał Mikołaj Spała. Wychowanek ostrowskiego klubu w niewiele ponad 5 ostatnich minut pierwszej połowy zdobył 12 ze swoich 16 punktów.

Obraz gry uległ zmianie dopiero w czwartej partii, która padła łupem przyjezdnych w stosunku 22:18. Wcześniej była to demonstracja siły w wykonaniu lidera, który zebrał o 20 piłek więcej niż rywale, a ponadto trafiał z pola na 55-procentowej skuteczności. Bez kompletnie żadnego znaczenia okazał się fakt, że Stalówka umieściła w koszu tylko 5 na 19 oddanych prób zza linii 6 metrów i 75 centymetrów.

Opiekun żółto-niebieskich, Mikołaj Czaja, rotował składem. Większość graczy spędziła na palcu boju około dwudziestu minut, a w tym czasie świetnie spisywał się między innymi Wojciech Żurawski, który zapisał na swoim koncie 21 punktów. Wspaniałe zawody rozegrał też Wojciech Pisarczyk. Skrzydłowy zdobył 18 oczek (5/5 z gry, 7/7 za 1), notując eval na poziomie 25!

Po drugiej stronie parkietu dobrze grał przede wszystkim Tomasz Baszak, autor dwudziestu "oczek". Double-double na poziomie 13 punktów i 11 zbiórek zaliczył z kolei Michał Szydłowski. Nie uchroniło to jednak Akademików od bolesnej porażki. Lider zdeklasował outsidera.

Co ciekawe, BM Slam Stal zdobywając 107 punktów ustanowiła swój nowy rekord sezonu, który do tej pory wynosił 96 oczek.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - AZS Politechnika Poznań 107:66 (27:12, 33:18, 29:14, 18:22)

Stal: Żurawski 21, Pisarczyk 18, Spała 16, Suliński 12, Olejnik 10, Ochońko 8, Sirijatowicz 7, Adamczewski 5, Andrzejewski 4, Zębski 4, Mroczek-Truskowski 2.

AZS: Baszak 20, Szydłowski 13, Rutkowski 10, Janowski 8, Tyborowski 4, Andrzejewski 3, Pawełczyk 3, Budnikowski 2, Rzeczkowski 2, Krawiec 0, Rostalski 0.