Izrael: Dominique Johnson pokazał klasę

[tag=38566]Dominique Johnson[/tag] udowadnia na parkietach ligi izraelskiej, że jego wyczyny w TBL nie były dziełem przypadku. W niedzielę Amerykanin ze świetnej strony pokazał się w meczu z wielkim [tag=8797]Maccabi Tel Awiw[/tag].

Nie ma co ukrywać, że odejście Dominique'a Johnsona to bardzo duża strata dla zespołu z Tarnobrzegu. Mierzący 188 cm koszykarz był w tym sezonie niekwestionowanym liderem Jeziora. W 19 meczach notował on średnio 23 pkt, 3,9 as, 3,4 zb. i 1,9 prz. Johnson był najlepszym strzelcem TBL. W czterech ostatnich spotkaniach ligowych nie zszedł poniżej 30 "oczek"! Trafił on jednak do Maccabi Rishon - szóstej drużynie izraelskiej Winner League. [ad=rectangle] W lidze izraelskiej gracz udowadnia, że "cyferki" wykręcane na parkietach TBL nie wzięły się z przypadku. Johnson zagrał już w dwóch meczach w barwach nowej drużyny. Zawodnik w debiucie zdobył 11 punktów (1/4 za dwa, 3/4 za trzy) w ciągu 21 minut spędzonych na parkiecie.

W niedzielę jego ekipa rywalizowała z utytułowanym Maccabi Tel Awiw. Były gracz Jeziora Tarnobrzeg na boisku spędził 29 minut. W tym czasie uzyskał 18 punktów (3/5 za dwa, 2/3 za trzy, 6/6 za jeden), dokładając do tego cztery zbiórki i trzy asysty.

Maccabi Rishon musiało jednak uznać wyższość gospodarzy z Tel Awiwu. Maccabi wygrało 113:93, a pierwsze "skrzypce" zagrał Jeremy Pargo, autor 25 punktów.